سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تا پایان سال جاری؛

زمینهای شهرک چاپ و نشر قم در اختیار چاپخانه‌داران قرار می‌گیرد

بر اساس پیش‌بینی‌ها قرار بود عملیات اجرایی شهرک چاپ و نشر چهار سال به طول انجامد اما با تلاش و همت مسئولان استان پس از دو سال مقدمات واگذاری زمین و احداث واحد در آن فراهم شده است.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قم از واگذاری زمین شهرک چاپ و نشر قم به چاپخانه‌داران تا پایان سال جاری خبر داد.

جعفر فرشچی در دومین جشنواره صنعت چاپ استان با ارائه گزارشی از روند شکل گیری و اجرای شهرک چاپ و نشر قم اظهار داشت: این شهرک نسبت به سال گذشته پیشرفت بسیاری داشته است، به طوری که اسفند ماه سال جاری زمین‌ آن در اختیار چاپخانه‌داران قرار می‌گیرد.

وی تصریح کرد: فرهنگ‌سازی بخش مهمی در این کار است، زیر جامعه‌ای شکوفا ‌می‌شود و توسعه می‌یابد که توانسته باشد زیر ساخت‌های فرهنگی خود را آماده کرده باشد و تا زمانی که این زیر ساخت‌ها فراهم نباشد جامعه توسعه و پویایی پیدا نخواهد کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم با بیان اینکه باید فرهنگ‌سازی را در جامعه نهادینه کنیم، عنوان داشت: کار فرهنگی در حد لازم و مورد نیاز در کشور انجام نمی‌شود و به همین دلیل همه باید دست به دست هم دهند تا بتوان در تمام زمینه‌ها فرهنگ‌سازی کرد.

وی شهرک چاپ و نشر را یکی از نیازهای اساسی جامعه اسلامی ذکر کرد و ابراز داشت: این نیاز در دستور کار کشور قرار گرفت و با نگاه مثبت مسئولان استان قم از سال 87 عملیات اجرایی این شهرک آغاز شد.

فرشچی ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌ها قرار بود عملیات اجرایی شهرک چاپ و نشر چهار سال به طول انجامد اما با تلاش و همت مسئولان استان پس از دو سال مقدمات واگذاری زمین و احداث واحد در آن فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: شهرک چاپ و نشر با دو رویکرد فرهنگی و ساماندهی صنعت چاپ ساخته می‌شود و سبب اشاعه فرهنگ دینی خواهد شد.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قم در خصوص بخش‌های مختلف این شهرک اظهار داشت: این شهرک شامل یک نمایشگاه دائمی، دانشکده علوم اسلامی و چاپ و نشر، مجتمع باب الائمه مشتمل بر 14 باب به نیت 14 معصوم و مجتمع فرهنگی خواهد بود.

در پایان مراسم از تلاشهای فرشچی برای به بهره برداری رساندن نخستین شهرک صنعتی چاپ و نشر کشور در این استان تجلیل شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١١-١٣٨٩, ١٨:٣۵

   

پر مبحث ترین ها