سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سوگواری خدام آستان مقدس قم در سالروز شهادت امام رضا(ع)

خادمان از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت آستان مقدس حضرت معصومه(س) حرکت کرده و در صحن امام رضا(ع) با حضور حجت‌الاسلام سعیدی تولیت آستان مقدس قم به سینه زنی و عزاداری پرداختند.
در سالروز شهادت علی بن موسی الرضا(ع) خدام آستان مقدس قم با راه‌اندازی دسته‌ عزاداری این مصیبت را به پیشگاه حضرت کریمه اهل‌بیت(س) تسلیت گفتند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) خدام آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) بر اساس سنت همیشگی در سالروز شهادت حضرت ثامن‌الحجج(ع) با راه‌اندازی دسته عزاداری به سوگواری شهادت این امام همام پرداختند.

بر اساس این گزارش در ابتدای این مراسم که امروز در مسجد امام حسن عسگری(ع) برگزار شد حجت‌الاسلام صفر فلاحی استاد حوزه در سخنانی اظهار داشت: حضور فرزندان امام موسی کاظم(ع) در ایران خیرات و برکاتی زیادی را برای مردم این سرزمین در پی داشته است.

وی با اشاره به ویژگی‌های ائمه معصومین علیهم‌ السلام در قرآن کریم عنوان کرد:‌ تمام ویژگی‌های انبیای الهی که در قرآن به آن پرداخته شده ‌در وجود ائمه اطهار(ع) وجود دارد، چرا که در غیر این صورت نمی‌توان دین الهی را در جامعه اجرا و مردم را به سمت سعادت هدایت کرد.

این استاد حوزه در ادامه به تبیین برخی ویژگی‌‌های امام رضا(ع) پرداخت و گفت: این امام همام نسبت به حقوق مردم و کرامت انسان اهتمام خاصی داشتند و با عمل کردن به سنت قرآن و پیامبر(ص) بر دل‌‌های مردم حکومت می‌کردند.

در ادامه این مراسم‌ خادمان از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت آستان مقدس حضرت معصومه(س) حرکت کرده و در صحن امام رضا(ع) با حضور حجت‌الاسلام سعیدی تولیت آستان مقدس قم به سینه زنی و عزاداری پرداختند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٠-١٣٩١, ١۶:١٨

   

پر مبحث ترین ها