سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرمانده انتظامی قم خبر داد:

افزایش 13 درصدی سرقت های اماکن خصوصی طی 9 ماه گذشته در قم

بروز شده : ۶-١٠-١٣٩١, ١٣:٠٨    نسخه چاپی    
جرائم خشنی مانند آدم ربایی به میزان 80 درصد و قتل نیز که یکی از مهمترین مسائل ضد امنیتی جامعه است، به میزان 55 درصد طی 9 ماه اخیر کاهش داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی قم از افزایش 13 درصدی سرقت های اماکن خصوصی و داخل خودرو طی 9 ماه گذشته در این استان خبر داد.

سردار کاظم مجتبایی در نشست خبری که پیش از ظهر چهارشنبه در مقر فرماندهی نیروی انتظامی قم برگزار شد، اظهار داشت: طی 9 ماه گذشته در حوزه سرقت ها 13 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه در سال قبل داشتیم که این موضوع دلایل مختلف دارد و از جمله آن دلایل مسائل اقتصادی و مسائلی دیگر است.

وی ادامه داد: البته در اکثر جرائم خشن آمار نشان دهنده کاهش این جرائم بوده است، در واقع کاهش جرائم خطرناک برای جامعه نشان دهنده هدفمند بودن اقدامات نیروی انتظامی است.

مجتبایی با بیان اینکه سرقت به عنف طی 9 ماه گذشته 20 درصد کاهش داشته است، گفت: در این مدت سرقت مسلحانه 100 درصد، سرقت مغازه 12 درصد، سرقت موتور سیکلت 4 درصد و کیف قاپی نیز 14 درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی قم افزود: جرائم خشنی مانند آدم ربایی به میزان 80 درصد و قتل نیز که یکی از مهمترین مسائل ضد امنیتی جامعه است، به میزان 55 درصد طی 9 ماه اخیر کاهش داشته است.

وی ضمن اشاره به اینکه وقوع شرارت و چاقوکشی 77 درصد کاهش داشته است، گفت: اگر چه در مجموع سرقت ها مانند سرقت داخل خودرو یا اماکن خصوصی شاهد افزایش آمارها هستیم، اما در شاخص های بسیار مهم خوشختانه کاهش را شاهد بودیم.

مجتبایی تاکید کرد: در حوزه مواد مخدر در مجموع طی 9 ماه گذشته سه هزار و 800 کیلوگرم مواد مخدر کشف شد و 30 باند تهیه و توزیع متلاشی شد.

هشت هزارو 342 تصادف درمحورهای برون شهری و درون شهری قم طی 9 ماه گذشته

وی در این زمینه گفت: 90 درصد تشکیلات چنین باندها و دستگیری هایی غیر قمی بودند و از محورهای ترانزیتی و میان استانی بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی قم در زمینه حوزه قاچاق و اموال کشف شده ، گفت: کشفیات در این حوزه چهار میلیارد و 700 میلیون تومان بوده و نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

مجتبایی ضمن اشاره به اینکه طی 9 ماه گذشته هشت هزار و 342 تصادف در محورهای درون و برون شهری استان روی داده است، گفت: در این تصادفات هفت هزار و 415 نفر مجروح و 264 نفر نیز فوت شده اند.

صدور 16 میلیارد تومان قبض جریمه راهنمایی و رانندگی طی 9 ماه گذشته در قم

وی با بیان اینکه طی این مدت 7 درصد میزان تصادفات، 5 درصد میزان مجروحین و 4 درصد میزان تلفات جانی این حوادث کاهش یافته است، گفت: در حوزه ترافیکی نیز قریب به 501 هزار و 650 قبض جریمه صادر شده است و رقم ریالی این قبض 16 میلیارد تومان بوده است.

مجتبایی با تاکید بر اینکه بیشترین جریمه ها مربوط به عدم بستن کمربند ایمنی است، گفت: طی 9 ماه گذشته و در سه طرح پاکسازی در مناطق شهری، 70 نفر اراذل و اوباش حرفه ای که مردم جرات شکایت هم نداشتند دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی قم افزود: در حوزه پلیس 110، مجموع تماس های 9 ماه گذشته 565 هزار و 36 بوده است و از این میان بیش از 200 هزار تماس منجر به انجام عملیات های انتظامی شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٠-١٣٩١, ١٣:٠٨

   

پر مبحث ترین ها