سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

360 اکیپ گشتی و پایگاه پلیس در جاده‌های قم مستقر می‌شوند

در طرح نیروی انتظامی که از امروز آغاز می شود حدود 800 نفر به همراه 360 اکیپ گشتی و پایگاه های امدادی به منظور فراهم کردن ایمنی جاده ها حضور دارند.
فرمانده انتظامی استان قم از حضور 360 اکیپ گشتی و پایگاه امدادی در جاده‌های قم در اجرای طرح زمستانی پلیس راه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار کاظم مجتبایی قبل از ظهر دوشنبه در مانور آغاز طرح زمستانی پلیس راه استان قم که در مقر پلیس راه فرماندهی انتظامی استان قم برگزار شد بیان کرد: طرح زمستانی فرماندهی انتظامی و پلیس راه استان قم از امروز 20 آذرماه تا 25 اسفند ماه با همکاری و همیاری دستگاه های دیگر در سطح جاده های استان و معابر شهری اجرا می شود.

وی گفت: امیدواریم با همیاری و همدلی میان دستگاه ها بتوانیم در زمینه عبور و مرور شرایط بهتری را برای همشهریان و هم استانی ها فراهم آوریم.

حرکت روزانه بیش از 200 هزار خودرو از محورهای قم

فرمانده انتظامی استان قم بیان کرد: بیش از 200 هزار خودرو روزانه در محورهای قم در حال تردد هستند که این امر مسئولیت سنگینی را بر دوش نیروی انتظامی گذاشته است.

وی گفت: هدف نیروی انتظامی این است که تسهیلات لازم و شرایط مطلوب را برای مسافران فراهم آورد.

کشته شدن 63 نفر در طرح زمستانی پلیس در حوادث رانندگی سال گذشته

سردار مجتبایی با اشاره به اینکه پلیس در این طرح نیز همانند دیگر طرح ها به دنبال آرامش مردم است افزود: متاسفانه سال گذشته در طرح زمستانی پلیس راه استان قم 63 نفر در حوادث رانندگی کشته شدند.

وی ادامه داد: سال گذشته در زمان اجرای طرح زمستانی 253 تصادف رخ داد که 2 هزار و 100 مجروح و 63 کشته برجای گذاشت که امیدواریم امسال این تعداد به حداقل کاهش یابد.

حضور 800 نیرو در طرح زمستانی پلیس راه

فرمانده انتظامی قم بیان کرد: در طرح نیروی انتظامی که از امروز آغاز می شود حدود 800 نفر به همراه 360 اکیپ گشتی و پایگاه های امدادی به منظور فراهم کردن ایمنی جاده ها حضور دارند.

وی گفت: برای پیشرفت در اجرای طرح زمستانی لازم است به فرهنگ سازی ترافیکی توجه ویژه ای شود تا اعمال فرهنگ ترافیک در سطح جاده ها و معابر شهری به پلیس در رسیدن به اهدافش کمک کند.

سردار مجتبایی با اشاره به اینکه پلیس به دنبال پاک کردن صورت مساله نیست افزود: گاهی در معابر شهری که مشکلات ترافیکی ایجاد می شود برخوردهای سلبی انجام می گیرد در حالی که این اقدامی صحیح نیست زیرا پلیس به دنبال فراهم کردن شرایطی مناسب برای افزایش ایمنی جاده ها است که با مجهز شدن پلیس به وسائل مناسب و گسترش فرهنگ ترافیکی شرایط را برای سلامت مردم فراهم کند.

لزوم فراهم کردن ایمنی جاده‌ها و خیابان‌ها

بیان کرد: چنانچه جاده ها در برون شهر ها و خیابان ها در درون شهرها ایمنی نداشته باشند حوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دچار اختلال می شوند بنابرین لازم است آرامش در آن ها فراهم شود.

فرمانده انتظامی استان قم گفت: امیدواریم با اجرای طرح زمستانی شاهد کاهش تلفات و تصادفات رانندگی در سطح جاده های کشوری باشیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٩-١٣٩١, ١٧:١۶

   

پر مبحث ترین ها