سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی قم:

تثبیت قیمت لبنیات با توجه به کمبود نهاده ها امری بعید است

به دلیل اینکه صادرات مواد لبنی متوقف شده است و کارخانجات نیز زیان های خود را از طریق صادرات مواد لبنی به خارج از کشور تامین میکردند به دلیل توقف صادرات و به صرفه نبودن، تولید را کاهش و در نتیجه قیمت شیر خام نیز کاهش یافته است.
دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی قم با اشاره به عدم پرداخت نهاده به دامداران ابراز کرد: تثبیت قیمت لبنیات با توجه به کمبود نهاده ها امری بعید است.

خلیل جوهرچی در گفتگو با خبرنگار ما، با اشاره به قیمتهای بازار لبنیات عنوان کرد: تاکنون نهاده هایی که قرار بوده است در اختیار دامداران قرار بگیرد بسیار ناچیز بوده است و حتی بخشی از این نهاده ها هنوز پرداخت نشده است.

وی با اشاره به افت قیمت شیر خام طی روزهای گذشته ابراز کرد: به دلیل اینکه صادرات مواد لبنی متوقف شده است و کارخانجات نیز زیان های خود را از طریق صادرات مواد لبنی به خارج از کشور تامین میکردند به دلیل توقف صادرات و به صرفه نبودن، تولید را کاهش و در نتیجه قیمت شیر خام نیز کاهش یافته است.

احتمال روانه شدن دام های شیر به کشتارگاه

دبیر انجمن صنفی صنایع لبنی قم ادامه داد: با توجه به کمبود نهاده و قیمت کنونی شیر خام، تولید شیر برای دامداران به صرفه نیست و احتمال روانه شدن گاوهای شیری به کشتارگاه ها وجود دارد.

وی در ادامه با اشاره به روند کند پرداخت نهاده به دامداران ابراز کرد: با توجه به روند کنونی ثبیت قیمت لبنیات در بازار امری بعید است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٩-١٣٩١, ١٠:۵١

   

پر مبحث ترین ها