سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اجرای محدودیت ترافیکی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در قم

پل علیخانی به طرف سه راه بازار، خیابان ارم تا تقاطع چهار راه شهدا، خیابان شهدا از تقاطع پل حجتیه با بلوار بهار تا میدان روح الله، بلوار بهار و خیابان انقلاب از سه راهی خیابان ارم تا تقاطع عمار یاسر از جمله مسیرهای اجرای طرح محدودیت ترافیکی هستند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان قم گفت: به منظور رفاه حال زائران و عزادارن در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی محدودیت ترافیکی در مسیرهای منتهی به حرم مطهر حضرت معصومه(س) در شهر قم اجرا می‌‌شود.

سرهنگ فریدون ترکاشوند با اشاره به فرا رسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: هم‌زمان با تاسوعا و عاشورای حسینی کنترل و محدودیت‌های ترافیکی در استان قم صورت می‌گیرد.

وی افزود:‌ هدف از اجرای این طرح برگزاری باشکوه مراسم عزاداری و سهولت در رفت و آمد شهروندان و دسته‌جات عزاداری در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان قم ادامه داد: زمان اجرای طرح ممنوعیت توقف و محدودیت آمد و شد در ایام عزاداری ابا عبدالله الحسین (ع)، تاسوعا و عاشورای حسینی از ساعت هفت صبح روز شنبه چهارم آذر ماه آغاز شده و تا ساعت 24 روز یکشنبه پنجم آذر ماه در استان قم اجرا می‌شود.

ترکاشوند در ادامه با بیان اینکه خودروهای امدادی شامل طرح ممنوعیت نمی‌شوند تصریح کرد: پل علیخانی به طرف سه راه بازار، خیابان ارم تا تقاطع چهار راه شهدا، خیابان شهدا از تقاطع پل حجتیه با بلوار بهار تا میدان روح الله، بلوار بهار و خیابان انقلاب از سه راهی خیابان ارم تا تقاطع عمار یاسر از جمله مسیرهای اجرای طرح محدودیت ترافیکی هستند.

وی خاطرنشان کرد: عبور و مرور و پارک هرگونه وسایل نقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت در خیابان‌های اعلام شده از سوی نیروی انتظامی ممنوع اعلام شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان قم یادآور شد: حرکت خودروها از میدان جهاد به طرف چهار راه بازار، خیابان عمار یاسر از هفت متری خیابان باجک به طرف چهارراه عمار یاسر، خیابان آذر از میدان میرزای قمی به طرف 45 متری عمار یاسر، خیابان انقلاب از سه‌راهی سجادیه به طرف چهار راه عمار یاسر، میدان معلم به طرف بلوار معلم - میدان روح الله و انتهای بلوار عمار یاسر، تقاطع پل حجتیه با بلوار بهار به طرف خیابان معلم و از دوربرگردان شهید مصطفی خمینی به طرف تقاطع پل حجتیه در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در قم ممنوع است.

وی ابراز داشت: همچنین در مسیر‌های میدان جانبازان به طرف تقاطع شهدا، سه راهی پل شهید رجایی به طرف میدان شهید مطهری، تقاطع غفاری با خیابان ایستگاه به طرف میدان شهید مطهری و تقاطع پل حجتیه به طرف میدان شهید مطهری محدودیت ترافیکی در روزهای تاسوعا و عاشورا اجرا می‌شود.

ترکاشوند اذعان کرد: در سایر نقاط شهر و مسیرهای منتهی به حرم مطهر نیز در صورت نیاز محدودیت تردد اعمال خواهد شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان قم در پایان از تمام شهروندان خواست برای حفظ حریم و حرمت عزاداران در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کرده و از تردد در مناطق اشاره شده در طرح محدودیت ترافیکی اجتناب کنند
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٨-١٣٩١, ١۶:۵٧

   

پر مبحث ترین ها