سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حفر 200 حلقه چاه برای جذب آب‌های سطحی در قم

برای فصل زمستان و یخبندان نیز 3 هزار تن نمک و پنج هزار تن شن و ماسه برای استفاده احتمالی در زمان یخبندان در 500 مخزن در مجاور پل‌ها و مکان‌های شیب‌دار قرار داده تا در وقوع بارندگی در دسترس آسان مردم قرار داشته باشند.
سرپرست مدیریت بحران شهرداری قم از حفر 200 حلقه چاه برای جذب آب‌های سطحی در مناطق هشتگانه شهرداری قم خبر داد.

با آغاز فصل سرما و بارندگی‌های مداوم و یا چند روزه، یکی از مشکلاتی که بیشتر شهروندان با آن مواجه می‌شوند، آب گرفتگی معابر و انهار موجود در سطح شهر است که سرپرست مدیریت بحران شهرداری قم در گفتگو با خبرنگار مهر توضیحاتی در رابطه با اقدامات صورت گرفته ارائه داد.

علی اکبر رحیمی با اشاره به اقدامات مختلف مقابله با بحران‌های برف، باران و یخبندان توسط شهرداری اظهار کرد: با پایان بارندگی در فصل بهار، نقاطی در سطح شهر که آب گرفتگی در آنها بیش از دیگر نقاط است، شناسایی شده و نسبت به رفع آن برنامه ریزی‌های مختلفی صورت گرفته است که اصلاح جدول‌ها و کانیو در سطح مناطق هشت گانه از آن جمله آنها است.

وی ادامه داد: در مکان‌هایی که امکان اصلاح جداول وجود نداشت و وضعیت توپوگرافی به صورتی بوده که آب قابل هدایت نبوده است، نسبت به حفر چاه جذبی برای جذب آب‌های سطحی به تعداد 200 حلقه در سطح شهر اقدام شده است.

سرپرست مدیریت بحران شهرداری قم ادامه داد: برای فصل زمستان و یخبندان نیز 3 هزار تن نمک و پنج هزار تن شن و ماسه برای استفاده احتمالی در زمان یخبندان در 500 مخزن در مجاور پل‌ها و مکان‌های شیب‌دار قرار داده تا در وقوع بارندگی در دسترس آسان مردم قرار داشته باشند.

به گفته رحیمی، اقدامات انجام شده کمک زیادی به رفع آبگرفتگی معابر در هنگام بارش نزولات جوی می‌کند.

وی همچنین تصریح کرد: با فرهنگ سازی و ارائه راهکارهای مناسب می‌توان از سرزیرشدن پساب منازل به نهرها جاوگیری کرد تا در مواقع بارش از خروج آب نهرها به خیابان‌ها، کوچه‌ها، معابر و منازل همشهریان جلوگیری شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٨-١٣٩١, ٠۴:٢۴

   

پر مبحث ترین ها