سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سردار مجتبایی : سرقت های مهم در قم 13 درصد کاهش یافته است

بروز شده : ۶-٠٧-١٣٩١, ١٠:۵۶    نسخه چاپی    
در سال گذشته مجموع دستگیری ها در همه جرائم مانند سرقت، شرارت، قاچاق مواد مخدر و کالا 9 درصد در قم کاهش یافته است.
فرمانده انتظامی استان قم از کاهش 13 درصدی سرقت های مهم طی یکسال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، سردار کاظم مجتبایی ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح آمار یک سال گذشته یعنی از تاریخ یک مهر ماه 90 تا یک مهر ماه 91 پرداخت و بیان کرد: در این مدت سرقت های مهم مانند سرقت مسلحانه، سرقت به عنف، سرقت به بانک و سرقت به طلافروشی نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل 13 درصد کاهش یافته است.
وی گفت: در سایر سرقت ها و سرقت های خرد شاهد افزایش سه درصدی جرایم در این مدت بوده ایم.

افزایش 30 درصدی جیب بری

فرمانده انتظامی استان قم بیان کرد: در این مدت در سرقت هایی مانند جیب بری 30 درصد افزایش، سرقت قطعات خودرو 45 درصد افزایش و سرقت داخل خودرو 45 درصد افزایش وجود داشته است.

وی با اشاره به کاهش سرقت های مهم در این مدت افزود: در سرقت اتومبیل هفت درصد کاهش، در سرقت موتورسیکلت 20 درصد کاهش وجود داشته است و در این مدت سرقت بانک نیز نداشتیم.

کشف 73 درصد از سرقت های سال گذشته

سردار مجتبایی بیان کرد: 73 درصد از سرقت های سال گذشته با پیگیری پلیس کشف شده است.

وی گفت: در این مدت یکساله در سرقت به عنف 10 درصد کاهش، در آدم ربایی 86 درصد کاهش، در قتل عمد 26 درصد کاهش و در شرارت 66 درصد کاهش وجود داشته است.
فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به اینکه در این مدت در خصوص تصادفات در مجموع هفت درصد کاهش وجود داشته است افزود: در مدت یکساله اخیر 908 فقره تصادف کمتر از مدت مشابه آن در سال گذشته رخ داده است.

وی ادامه داد: فوتی های ناشی از تصادف از مهر ماه سال گذشته تا مهر ماه امسال نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته چهار نفر افزایش یافته است یعنی از 121 نفر به 125 نفر رسیده است.

افزایش 31 درصدی در کشفیات مواد مخدر

سردار مجتبایی بیان کرد: در خصوص مواد مخدر فعالیت خوبی صورت گرفته است به طوری که در کشفیات مواد مخدر افزایش 31 درصدی وجود داشته است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته پنج تن و 300 کیلو مواد مخدر کشف شد افزود:‌ در این مدت 38 باند مواد مخدر نیز کشف شد.

فرمانده انتظامی استان قم بیان کرد: در سال گذشته مجموع دستگیری ها در همه جرائم مانند سرقت، شرارت، قاچاق مواد مخدر و کالا 9 درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: از میان افرادی که در این مدت دستگیر شده اند 20 درصد برای قاچاق مواد مخدر، هشت درصد برای سرقت و 72 درصد برای سایر جرائم بوده اند.

سردار مجتبایی اضافه کرد: 37 درصد از دستگیرشدگان در فاصله سنی 15 تا 24 سال، 49 درصد در فاصله سنی بین 25 تا 40 سال و 14 درصد نیز در فاصله سنی 40 سال به بالا بوده اند.

وی با اشاره به اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی در قم بیان کرد: این طرح با اقتدار در سطح شهر درحال انجام است که سارقان و مجرمان و فروشندگان مواد مخدر و ارازل و اوباش شناسایی شده و طی عملیاتی ضربتی دستگیر می شوند.

مجتبایی گفت: پنج شنبه شب هفته گذشته، بیش از یکصد نیروی پلیس با 30 دستگاه خودرو، طرح ارتقای امنیت اجتماعی را در یکی از محلات جرم خیز قم اجرا کردند که در نهایت بیش از 60 مجرم، سارق و فروشنده مواد مخدر دستگیر شد.

وی در پایان به راه اندازی پلیس ویژه پارک در سه بوستان شهر، جمع آوری دیش و تجهیزات دریافت ماهواره، برخورد با مظاهر فساد و راه اندازی جایگاههایی یکنواخت برای استقرار پلیس راهنمایی و رانندگی اشاره کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٧-١٣٩١, ١٠:۵۶

   

پر مبحث ترین ها