سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شهردار قم خبر داد:

بدهی سه هزار میلیارد ریالی دولت و دستگاه های دولتی به شهرداری قم

در بعد مدیریت شهری، مهم‌ترین بحث تبدیل نهاد شهرداری از یک مجموعه تک بعدی به دستگاهی خدماتی در همه ابعاد است و این امر در قم محقق شده است.
شهردار قم گفت: دولت و دستگاه های دولتی 300 میلیارد تومان به شهرداری بدهی دارند.

به گزارش خبرنگار ما، محمد دلبری ظهر دوشنبه در جلسه شورای اداری استان که در محل استانداری قم تشکیل شد با اشاره به بدهی 300 میلیارد تومانی دولت و دستگاه های دولتی به شهرداری افزود: 170 میلیارد تومان آن در بودجه در نظر گرفته شده و هنوز وصول نشده است.

وی ادامه داد: بنا بر تاکید مقام معظم رهبری تمام دستگاه ‌های اجرایی استان خدمت ماندگار به مردم را در دستور کار خود قرار داده‌اند و عزم آنها در این زمینه جدی است.

شهردار قم اضافه کرد: هر چند یکسال فرصت کمی برای رفع عقب ماندگی قم است اما باید نهایت استفاده را از این مدت انجام دهیم.

دلبری ابراز کرد: در بعد مدیریت شهری، مهم‌ترین بحث تبدیل نهاد شهرداری از یک مجموعه تک بعدی به دستگاهی خدماتی در همه ابعاد است و این امر در قم محقق شده است.

وی بر لزوم انجام امور زیربنایی در قم تاکید کرد و عنوان داشت: تغییر و زیبا سازی چهره قم در بیانات مقام معظم رهبری مورد تاکید بوده است که با این امر محقق می شود.

شهردار قم در بخش دیگری از سخنانش از تصویب سند مدیریت شهری قم خبر داد و گفت: تدوین سند راهبری فرهنگی شهر قم، تشکیل شوراهای مشورتی و استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران از دیگر کارهایی است که طی سال گذشته و جاری در قم به انجام رسیده است.

دلبری ادامه داد: دیگر پروژه‌های ترافیکی قم مثل مونوریل، مترو، پل‌ها و بلوار پیامبر اعظم نیز با سه نوبت کار به سرعت در حال پیشرفت هستند..

وی تصویب خط بی مترو قم را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: احداث خط دوم از اولویت ها و نیازهای قم است.

شهردار قم با اشاره به وقوع زلزله در مناطق مختلف کشور بر احیای بافت فرسوده قم تاکید کرد و بیان داشت: بافت فرسوده باید هرچه سریع تر بازسازی و واحدهای جدیدی احداث شود.

دلبری در خصوص قطار سریع السیر قم - تهران - اصفهان ابراز کرد: عملیات در اصفهان شروع شده و اگر در قم عملیات را آغاز نکنیم به مسشکل بر می خوریم.

وی با اشاره به مشکلات تملک اراضی به منظور توسعه عمرانی قم عنوان کرد: در صورت بازگشایی پل‌ها و معابر جدید در کنار تکمیل مونوریل و متروی قم، قم تا 30 سال آینده از نظر مشکلات ترافیکی قم حل خواهد شد.

شهردار قم ادامه داد: با حمایت‌های استاندار بحث کمیسیون ماده 5 مربوط به بلوار پیامبر اعظم تصویب و در بحث درآمد پایدار شهرداری نیز موفقیت‌هایی به دست آمده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۶-١٣٩١, ٢٣:٣٧

   

پر مبحث ترین ها