سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

430 هزار شماره تلفن ثابت در قم فعال است

اگر بخواهیم عملکرد شرکت مخابرات استان قم را در حوزه تلفن ثابت در چند سال اخیر بررسی کنیم، باید به افزایش 11 درصدی شماره‌های ثابت از سال 88 تا پایان مردادماه سال جاری اشاره کرد.
مدیرعامل شرکت مخابرات استان قم با اشاره به اینکه در حال حاضر در استان قم واگذاری تلفن همراه به روز است، گفت: هم‌اکنون بیش از 430 هزار شماره تلفن ثابت در استان فعال است.

محمدرضا زهره‌وند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به عملکرد شرکت مخابرات استان قم از نظر واگذاری و ضریب نفوذ ضریب تلفن ثابت اظهار کرد: استان قم با 37 درصد ضریب نفوذ تلفن ثابت رتبه هشتم را در کشور دارد.

وی ادامه داد: در حال حاضر در اغلب نقاط استان قم واگذاری تلفن همراه به روز است و بیش از 430 هزار شماره تلفن ثابت نیز در استان فعال است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان قم با اشاره به اینکه در استان قم 900 هزار شماره تلفن همراه مشغول به کار است، افزود: با راه‌اندازی سوئیچ جدید این ظرفیت به یک میلیون و 200 هزار شماره خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه با واگذاری این شماره‌های همراه تعداد کل شماره‌های ثابت و همراهی که در استان قم واگذار شده به یک میلیون و 600 هزار شماره می‌رسد، عنوان داشت: این عدد از تعداد کل جمعیت استان قم بیشتر است.

زهره‌وند اظهار کرد: اگر بخواهیم عملکرد شرکت مخابرات استان قم را در حوزه تلفن ثابت در چند سال اخیر بررسی کنیم، باید به افزایش 11 درصدی شماره‌های ثابت از سال 88 تا پایان مردادماه سال جاری اشاره کرد.

وی با مقایسه آمار ضریب نفوذ تلفن همراه در سال 88 تا پایان مرداد سال جاری خاطرنشان کرد: این عدد نیز در این مدت پنج درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان قم گفت: البته این افزایش به این معنی است که نیازهای استان قم در زمینه تلفن ثابت به حداقل رسیده و این خطوط به میزان کافی در اختیار مردم قرار گرفته است.

زهره‌وند با اشاره به اینکه به مناسبت هفته دولت شرکت مخابرات استان قم 15 پروژه افتتاح کرد، ابراز کرد: برای این پروژه‌ها 16 میلیارد ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: این پروژه‌ها شامل سرویس‌هایی در زمینه تلفن ثابت، توسعه شبکه کابل‌های نوری، توسعه شبکه تلفن همراه و ایجاد سامانه‌های جدیدتر ارتباط با مردم است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠۶-١٣٩١, ١۵:١٠

   

پر مبحث ترین ها