سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لزوم تسریع در تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر در قم

بخش عمده ای از اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای مربوط به پروژه های نیمه تمام است و باید الزاماً در تکمیل این پروژه ها هزینه شود.
استاندار قم بر لزوم تسریع در تأمین زیرساخت‌های زیربنایی و روبنایی در مسکن مهر تأکید کرد.

کرم‌رضا پیریایی در شورای تأمین مسکن استان قم، با اشاره به وضعیت مسکن مهر در استان، ضرورت تأمین زیرساخت‌های لازم برای این پروژه‌ها را یادآور شد و اظهار داشت: همزمان با تحویل پروژه‌ها به مردم زیرساخت‌های لازم نیز برای اسکان مردم باید آماده باشد.

وی زمانبندی پروژه‌های مسکن مهر را یادآور شد و افزود: تمام پروژه‌های مرتبط با مسکن مهر خصوصا زیرساخت‌های این پروژه‌ها باید طبق زمانبندی لازم در موعد مقرر به بهره برداری برسد.

استاندار قم با اشاره به پیشرفت پروژه‌های مسکن مهر، وضعیت اجرا و تحویل این پروژه‌ها در استان قم را خوب ارزیابی کرد و گفت: خدمات رسانی در مسکن مهر و تامین زیرساخت ها و تحویل واحدها در قم با سرعت خوبی در حال پیگیری و اجرا است.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت تامین زیرساخت‌های روبنایی در منطقه پردیسان برای رفاه و آسایش مردم این منطقه تصریح کرد: همزمان با افتتاح پروژه‌های مسکن مهر در منطقه پردیسان زیرساخت‌های روبنایی از جمله حمل و نقل عمومی و مسائل خدماتی عمومی، آموزشی و رفاهی نیز برای خدمات‌رسانی شایسته به مردم باید آماده شود.

تصویب نهایی توزیع اعتبارات تملک دارایی‌ها و هزینه‌ای استان در سال 91

در پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قم، توزیع اعتبارات تملک دارایی‌ها و هزینه‌ای استان در سال 91، بررسی و به تصویب نهایی رسید.

استاندار قم در این جلسه، سرجمع اعتبارات تملک دارایی های استان در این مرحله را 109 میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام و اظهار کرد: از این میزان، مدیریت توزیع 95 میلیارد تومان استانی است که در جلسه گذشته توزیع 11 فصل از فصول بیست گانه با رای گیری مخفی از اعضا انجام گرفت.

کرم رضا پیریایی با اشاره به این که جلسه امروز شورای برنامه ریزی، به بررسی 9 فصل باقیمانده از جلسه قبل، اختصاص داشت، افزود: در نشست پنجم شورای برنامه ریزی استان، 8 فصل با رای اکثریت اعضا مصوب شد و یک فصل نیز به علت مخالفت حداکثری اعضا به تصویب نرسید که موضوع برای تجدید نظر به دبیرخانه شورا ارجاع گردید.

وی به بررسی و تصویب اعتبارات هزینه ای سال 91 دستگاه های استان اشاره و تصریح کرد: در سال 91 بالغ بر 53 میلیارد تومان اعتبارات هزینه ای برای استان پیش بینی شده است، که از این رقم، بیش از 47 میلیارد تومان آن در جلسه امروز توزیع و بخشی نیز به عنوان موارد پیش بینی نشده پایان سال دستگاه ها، منظور گردید.

استاندار قم افزود: سرجمع اعتبارات استان در این بخش در مقایسه با سال گذشته حدود 18 درصد رشد داشته است.

پیریایی با بیان این که در قانون اجازه جابجایی 10 درصد از اعتبارات مصوب هر فصل وجود دارد، ادامه داد: اجرای این مورد قانونی، به صورت طرح در جلسه شورای برنامه ریزی و با رای گیری از اعضا انجام خواهد شد.

تأکید بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام

وی اولویت توزیع اعتبارات تملک دارایی‌های استان در سال جاری را اتمام پروژه‌های نیمه تمام ذکر کرد و افزود: بخش عمده ای از اعتبارات تملک دارایی و سرمایه ای مربوط به پروژه های نیمه تمام است و باید الزاماً در تکمیل این پروژه ها هزینه شود.

استاندار قم نحوه توزیع اعتبارات در استان را بر اساس شاخص های کارشناسی شده و لحاظ معیارهای مختلف دانست و تصریح کرد: در توزیع اعتبارات استان، نقطه نظرات معاونین مرتبط در استانداری، مدیران مربوطه و کارگروه های استانی نیز لحاظ خواهد شد.

پیریایی با اشاره به شرایط بودجه، بر لزوم صرفه جویی دستگاه های استان در هزینه ها و دقت در هزینه کرد بجا و ضروری اعتبارات تاکید کرد.

تأکید بر تقویت وحدت و اتحاد عمومی جامعه

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم تلاش و اهتمام جدی مجموعه مدیران برای عملیاتی کردن اهداف و برنامه های پیشرفت و توسعه استان، خدمت در قم را توفیقی ارزشمند دانست و گفت: مدیران دستگاه ها باید از این فرصت نهایت استفاده را در جهت انجام خدمت موثر و رضایت بخش به زوار و مجاورین حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) داشته باشند.

استاندار قم تقویت وحدت و اتحاد عمومی جامعه را ضروری خواند و ابراز امیدواری کرد که در سایه توجه به این مهم و با وفاق و همدلی بین مجموعه مدیران و مجمع نمایندگان استان قم، یک فضای خدمت و کار جدی در استان حاکم شده و قم را به سمت ظرفیتهایی نهفته آن پیش برد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۵-١٣٩١, ١٨:٠٩

   

پر مبحث ترین ها