سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر عامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم خبر داد:

اختصاص 16 هکتار به منظور ایجاد بوستان در بلوار پیامبر اعظم(ص) در قم

بروز شده : ۵-٠۴-١٣٩١, ٠٧:٠٣    نسخه چاپی    
تردد از مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص‌) امکان پذیر است اما با توجه به ترافیک ویژه نیمه شعبان از این مسیر برای لاین ترافیکی استفاده می شود.
مدیر عامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم از اختصاص 16 هکتار به منظور ایجاد بوستان در بلوار پیامبر اعظم در قم خبر داد.

محمد تقی نادعلی در گفتگو با 19 دی بیان کرد: با توجه به وجود ترافیک در نیمه شعبان، بلوار پیامبر اعظم(ص)‌ تا نیمه شعبان به منظور پیاده روی و همچنین پارکینگ خودروها بازگشایی می شود.

وی گفت:‌ تصمیم بر این امر گرفته شده است که خودروهای امدادی از این مسیر تردد کنند.

استفاده از مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص)‌ برای لاین ترافیکی

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم بیان کرد: تردد از مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص‌) امکان پذیر است اما با توجه به ترافیک ویژه نیمه شعبان از این مسیر برای لاین ترافیکی استفاده می شود.

وی گفت:‌ در معاونت ترافیک شهرداری و شورای ترافیک استان در این بلوار پارکینگ های مختلفی در مسیر و همچنین اطراف مسیر در نظر گرفته شده است.

نادعلی ادامه داد:‌ طرح ملی بلوار پیامبراعظم دارای پارکینگ های مکانیزه طبقاتی و مساحتی وسیعی به مساحت تقریبی ۱۸ هکتار است.

وجود بیش از یک میلیون هکتار فضای سبز در پروژه

وی بیان کرد: با توجه به اقلیم گرم و خشک استان قم بالغ بر ۱۶ هکتار از مساحت طرح برای بوستان در این پروژه در نظر گرفته شده است و بیش از یک میلیون متر مربع از فضای بلوار را نیز فضای سبز تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: طراحی منحصر به فرد نور پردازی بلوار با توجه به معنوی بودن فضای مسیر و دید حرم مطهر و مسجد جمکران در هر نقطه از مسیر نیز در این پروژه جلب توجه می کند.

مدیرعامل سازمان توسعه و عمران شهرداری قم در خصوص هزینه های انجام شده در پروژه افزود: بخشی از هزینه ها مربوط به تملک بوده است که از سال 88، بالغ بر 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت فروخته شده و به طرح تزریق شد.

وی ادامه داد:‌ همچنین 100 میلیارد تومان نیز از منابع داخلی شهرداری از سال 88 تاکنون هزینه شده است.

30 میلیارد تومان هزینه عملیات عمرانی پروژه تاکنون

نادعلی با اشاره به اینکه قبل از سال 88 نیز بخشی از املاک تملک شد که برای تملک آن ها 200 میلیارد تومان هزینه شده بود افزود: عملیات عمرانی نیز در حال انجام است که برای انجام این عملیات تاکنون 30 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی در پایان بیان کرد:‌ پروژه پیامبر اعظم(ص)‌ تاکنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۴-١٣٩١, ٠٧:٠٣

   

پر مبحث ترین ها