سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در میدان مفید؛

اولین آبشار شهری قم به بهره‌برداری رسید

بروز شده : ۵-٠۴-١٣٩١, ٠٠:٢٠    نسخه چاپی    
مساحت آبشار کوثر هزار و 700 متر مربع، سطح آب نما 250 متر مربع، ارتفاع آن 8 متر و عرض آبشار 30 متر است که شهرداری منطقه 4 برای احداث این آبشار 4 میلیارد ریال هزینه کرده است.
اولین آبشار شهری قم در زمینی به مساحت هزار و 700 مترمربع و با ارتفاع 8 متر با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران شهرداری و شهروندان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش 19 دی، شهردار قم شامگاه یکشنبه در حاشیه بهره‌برداری از این آبشار در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: با تلاشی که همکاران ما در منطقه 4 شهرداری انجام دادند شاهد افتتاح فاز اول این آبشار هستیم و در فاز دوم این طرح، توسعه فضای سبز و درختکاری در پشت آبشار و ارتفاعات تپه‌ها و احداث آلاچیق برای شهروندانی که قصد استفاده از فضای بانشاط را دارند دیده شده که در مدت زمان در نظرگرفته شده به بهره برداری می‌رسد.

محمد دلبری تصریح کرد: ایجاد پیست دوچرخه سواری و مکان مناسبی برای پیاده‌روی شهروندان، نورپردازی کوه‌های اطراف آبشار و... از دیگر اقداماتی است که در فازهای مختلف اجرا خواهد شد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا این آب نما در سایر مناطق شهری قم با توجه به وضعیت آب و هوایی قم ایجاد می‌شود؟ اظهار کرد: به مسئولان مناطق شهرداری اعلام کردیم که هر جا فضای لازم برای احداث این قبیل آبشارها وجود دارد پیشنهاد دهند و معماران و کارشناسان شهرداری برنامه‌ریزی کنند که اگر امکان احداث آن فراهم باشد این کار را انجام دهند.

شهردار قم گفت: شرایط آب و هوایی قم ایجاب می‌کند که ما هر چه بتوانیم فضاهای آب نماها و فواره‌ها و آبشارها را گسترش دهیم چراکه این اقدام تاثیر بسزایی در جلوگیری از ریزگردها و گردوغبار و همچنین تلطیف هوای شهر خواهد داشت.

مساحت آبشار کوثر هزار و 700 متر مربع، سطح آب نما 250 متر مربع، ارتفاع آن 8 متر و عرض آبشار 30 متر است که شهرداری منطقه 4 برای احداث این آبشار 4 میلیارد ریال هزینه کرده است.

برای احداث آبشار کوثر 6 هزار مترمکعب خاک‌برداری شده و 900 متر مکعب مخلوط ریزی، هزار و 700 متر عایق بندی، هزار و 800 متر پیاده روسازی، 250 متر احداث دیوار سنگی، قراردادن 6 دستگاه الکتروپمپ و تامین نورپردازی مناسب از مشخصات اجرایی این طرح است.

دقایقی قبل از افتتاح آبشار کوثر، آسمان قم به مناسبت میلاد پربرکت حضرت اباالفضل(ع) و روز جانباز نورباران شد که این اقدام زمینه سرور و شادی شهروندان را فراهم کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۴-١٣٩١, ٠٠:٢٠

   

پر مبحث ترین ها