سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله جوادی آملی:

کتاب نباید وارد بازار سیاه شود

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در این زمینه امانت‌داری کرده و زمینه بهره‌برداری دانشمندان و علما از کتاب‌های علمی را فراهم کند.
یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه نباید کتاب‌ها وارد بازار سیاه شده و مورد سوءاستفاده سودجویان قرار گیرد، افزود: دانشمندان غربی منتظر هستند که ببیند در کشور ایران چه کتابی منتشر می‌شود.

آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی شامگاه پنجشنبه در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب تهران اظهار داشت: باید در نمایشگاه کتاب تهران شاهد عرضه هرچه بیشتر کتاب‌های علمی عمیق باشیم.

وی با اشاره به اینکه باید کتاب‌های عمیق علمی در اختیار علما و دانشمندان قرار گیرد، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید در این زمینه امانت‌داری کرده و زمینه بهره‌برداری دانشمندان و علما از کتاب‌های علمی را فراهم کند.

این مرجع تقلید ضرورت توجه به دانشمندان را مورد تاکید قرار داد و گفت: دانشمندان جوز خواص هر جامعه محسوب شده و خواص را هم اخص رهبری می‌کند.

آیت‌الله جوادی آملی حفظ دانشمندان را برای دستیابی کشور به پیشرفت‌های علمی ضروری دانست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیداری اسلامی اشاره کرد و افزود: در کشورهای مصر، تونس و بحرین به برکت حضور علما بیداری اسلامی شکل گرفته است و البته بسیاری از آنان تحصیل کرده حوزه علمیه قم و نجف هستند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به تاثیرگذاری روحانیت، تاکید کرد: این افراد پس از فراگیری علم و دانش رهبری فکری جوامع خود را عهده دار شده و مردم را بیدار کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار از برگزاری کنگره امامان غریب با محوریت امام هادی (ع) خبر داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٣-١٣٩١, ٠٨:۴٠

   

پر مبحث ترین ها