سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان قم خبر داد‌

تجهیز آمبولانس‌های قم به دستگا‌ه‌های الکتروشوک

در حال حاضر آمبولانس‌های موجود در استان قم با برخورداری از امکانات مجهز همانند (ICU) موجب کاهش مرگ و میر حادثه دید‌گان شده است.
رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان قم گفت: تمام آمبولانس‌های موجود در این استان به دستگاه‌های پیشرفته پزشکی مجهز شده‌اند.

به گزارش فارس ، محمد جواد باقری ظهر امروز در مراسم تجلیل از فعالان و حامیان سلامت که در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان قم برگزار شد، با اشاره به دخیل بودن ارگان‌های مختلف شهری در ایام تعطیلات نوروزی در زمینه خدمت رسانی به مردم اظهار داشت:‌ در ایام تعطیلات نوروزی پنج ارگان شهری از جمله پلیس راه استان قم، نیروی انتظامی، پلیس راهور و راه و ترابری استان قم درگیر تصادفات بوده‌اند.

وی افزود: جمعیت هلال احمر و سازمان آتش نشانی نیز در بحث امداد و نجات حوادث شهری و جاده‌ای در ایام تعطیلات نوروزی نسبت به ارائه خدمات اقدام کرده‌اند.

باقری ادامه داد: استان قم با توجه به برگزاری مناسبت‌ها و برنامه‌های مختلف، در ایام تعطیلات نوروزی کمترین تلفات و تصادفات جانی را در نوروز سال جاری داشته است.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان قم تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی استان قم به عنوان متولی سلامت استان کمیته بهداشت و درمان را رهبری کرده و دستگاه‌های دیگری از جمله شهرداری، مخابرات، انتقال خون، آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران در طرح امداد نوروزی در حوزه سلامت همکاری کرده‌اند.

وی اظهار داشت:‌ افزایش 16 پایگاه شهری و 16 پایگاه جاده‌‌ای، فعالیت یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با ظرفیت امدادرسانی به 16 مصدوم و بیمار به طور همزمان در ایام تعطیلات نوروز به توان امدادی مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان قم اضافه شده است.

باقری اذعان کرد: در ایام تعطیلات نوروزی 16 آمبولانس پشتیبان در پیک سفرهای نوروزی پایگاه اورژانس 115 را در زمان وقوع حوادث پشتیبانی کرده است.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان قم، خاطرنشان کرد: همچنین روز 13 فروردین ماه که آمار تصادفات به صورت لحظه‌ای بوده است توانستیم با استفاده از این ظرفیت وظیفه خود را در حوزه امداد و فوریت‌های پزشکی به نحو مطلوبی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه زمان رسیدن اورژانس به محل وقوع حادثه در استان قم به کمترین زمان استاندارد رسیده است، ابراز داشت: استاندارد حضور اورژانس در محل حادثه در کشور هشت دقیقه بوده که این میزان در استان قم در حوادث شهری شش دقیقه و در حوادث جاده‌ای 10 دقیقه بوده و این زمان از شاخص‌های کشوری کمتر است.

باقری اضافه کرد: در کنار اورژانس جاده‌ای و شهری، 10 پایگاه سلامت نیز با هدف کاهش بار بیماران بیمارستانی و مراجعات بیماران سرپایی در ایام تعطیلات نوروزی به دو هزار و 484 نفر از بیماران خدمات درمانی سرپایی ارائه کرده‌اند.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان قم ادامه داد: خوشبختانه در ایام نوروز هیچ‌گونه شکایتی به تیم‌های بازرسی اعلام نشده و واحد کنترل کیفی نیز به طور مستمر در مرکز 115 حاضر بوده و بر روند ارائه خدمات بهتر نیرو‌ها نظارت داشته است.

وی یادآور شد: در ایام تعطیلات نوروزی طی 20 هزار تماس تلفنی با مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان قم، پنج هزار و 167 ماموریت شهری و غیر شهری توسط اورژانس استان قم انجام شده که برخی بیماران و مصدومان به بیمارستان‌های بهشتی، ‌نکویی و کامکار منتقل شده‌اند.

باقری در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر آمبولانس‌های موجود در استان قم با برخورداری از امکانات مجهز همانند (ICU) موجب کاهش مرگ و میر حادثه دید‌گان شده است.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان قم گفت:‌ با افزایش و جذب نیروهای فنی خواهیم توانست گام‌های موثر و مهمی را در راستای ارتقا ارائه خدمات به همشهریان برداریم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠١-١٣٩١, ٢٢:٢٧

   

پر مبحث ترین ها