سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم :

مرکز اطلاعات علوم اسلامی در قم ایجاد می‌شود

بروز شده : ١-١١-١٣٨٩, ١۶:۵٧    نسخه چاپی    
با وجود صد‌ها مرکز علمی، آموزشی و پژوهشی در استان قم و ظرفیت‌های گسترده دینی در این استان به زودی مرکز اطلاعات علوم اسلامی در شهر مقدس قم ایجاد می‌شود.
استاندار قم با بیان اینکه قم می‌تواند نخستین استان الکترونیک کشور باشد از ایجاد مرکز اطلاعات علوم اسلامی در قم خبر داد.

حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور در دیدار معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در سخنانی اظهار داشت: استان قم با توجه به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بسیار در زمینه فناوری اطلاعات می‌تواند نخستین استان الکترونیک در کشور باشد.

وی استفاده روزافزون از فناوری‌های نوین الکترونیکی را برای دستیابی به قله‌های پیشرفت و ترقی در کشورمان ضروری دانست و گفت: اجرایی شدن قطعی برخی پروژه‌های حوزه IT در استان قم در اسرع وقت باید مورد توجه مسئولان امر قرار داشته باشد.

استاندار قم از مبادله توافقنامه‌ای پیرامون گسترش فعالیت‌ها و خدمات الکترونیک با سازمان فناوری اطلاعات کشور خبر داد و گفت: با وجود صد‌ها مرکز علمی، آموزشی و پژوهشی در استان قم و ظرفیت‌های گسترده دینی در این استان به زودی مرکز اطلاعات علوم اسلامی در شهر مقدس قم ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه آثار و برکات فراوانی در سطح ملی و بین‌المللی داشته و می‌تواند جایگاه علمی و معنوی قم به عنوان ام‌القرای جهان تشیع را تثبیت کند.

حجت‌الاسلام موسی‌پور خواستار تعریف پروژه‌هایی کارآمد در حوزه فناوری اطلاعات با زمان‌بندی و اعتبارات مشخص شد و گفت: با ایجاد تعامل و هماهنگی‌های لازم با سازمان‌های ذی‌ربط به زودی شاهد جهش چشمگیر استان قم در این عرصه خواهیم بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١١-١٣٨٩, ١۶:۵٧

   

پر مبحث ترین ها