سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استان شدن قم موجب جهش در رشد و توسعه شد

استاندار قم عنايت رهبر معظم انقلاب در تبديل شدن قم به استان را موجب جهش فوق‌العاده در رشد و توسعه در ابعاد مختلف عنوان کرد.
 حجت‌الاسلام‌ محمد حسین موسی‌پور ظهر پنج‌شنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه جلوه‌های همت و تلاش، دستاوردهای سفر مقام معظم رهبری از سال 74 تا 89 در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به برکات سفر رهبر انقلاب به قم تصریح کرد: در سفر مقام‌ معظم‌ رهبری به قم در سال 74 با تدبیر هوشمندانه ایشان قم به استان تبدیل شد که بعد از این تصمیم شاهد جهش فوق‌العاده در رشد، توسعه، عمران و آبادانی قم در بخش‌های مختلف بودیم و تمام این ره‌آورد‌ها مدیون تصمیم هوشمندانه معظم‌له است.

وی تأکید کرد: از سال 84 به بعد نیز آمارهای توسعه و رشد، نشان‌دهنده حرکت چشمگیر این استان می‌باشد.

استاندار قم با تأکید بر جهش اعتبارات اختصاص پیدا کرده به قم خاطرنشان کرد: میزان اعتبار اختصاص یافته به قم از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا زمان استان شدن حدود 15 میلیارد تومان بود که این مبلغ از سال 75 تا 84 به هشتاد میلیارد تومان افزایش یافت که البته این جهش در دولت نهم و دهم به صورت فوق‌العاده‌ای رخ داد.

وی ادامه داد: میزان اعتبارات استان قم از سال 84 تا 89 میزان450 میلیارد تومان است و نتیجه این اعتبارات و توجهات، حجم عظیم فعالیت‌ها در بخش‌های مختلف استان می‌باشد که در این نمایشگاه جلوه اندکی از آن به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: اگر این شیوه توجهات استمرار یابد در آینده قم به جایگاه شایسته و شأن اصلی خود خواهد رسید چرا که قم کارکرد فرا استانی دارد.

حجت‌الاسلام‌ موسی‌پور در بخش دیگری از سخنان خود توسعه زیرساخت‌های مذهبی را یکی از فعالیت‌های بزرگ عنوان کرد و ابراز داشت: توسعه حرم مطهر حضرت معصومه‌(س) یکی از این اقدامات می‌باشد که صحن جوادالائمه در قسمت غربی حرم مطهر با 22هزار متر مربع مساحت تکمیل شده و در قسمت شرقی نیز صحن شبستان با 50هزار مترمربع در حال احداث است.

استاندار قم افزود: در قسمت شمالی حرم حضرت معصومه‌(س) نیز میدان امام خمینی‌(ره) با 50 هزار متر سطح روبنا تا دهه فجر آماده خدمت‌رسانی به زائران خواهد شد.

افتتاح نمایشگاه جلوه‌های همت و تلاش

نمایشگاه جلوه‌های همت و تلاش با حضور حجت‌الاسلام بنایی نماینده قم در مجلس شورای اسلامی و تمامی مدیران دستگاه‌های دولتی و فرهنگی توسط استاندار قم در سالن مجتمع امام خمینی افتتاح شد.

در این نمایشگاه که دستاوردهای سفر مقام معظم رهبری به استان قم از سال‌ 74 تا 89 نمایش می‌دهد دستگاه‌های مختلف استان حضور دارند و پیشرفتهای قم را پس از استان شدن به نمایش گذاشته‌اند.

60 غرفه‌ای که در این نمایشگاه وجود دارد از امروز به مدت 10 روز دستاوردهای سفر قبلی مقام معظم رهبری را به نمایش می‌گذارند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٧-١٣٨٩, ٢٠:١۴

   

پر مبحث ترین ها