سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

همزمان با هفتم صفر؛

زائران کریمه اهل بیت در شوق ولادت موسی بن جعفر(ع)

مراسم خطابه و وعظ در گوشه و کنار شهر و حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) بر پا است و سخنرانان و وعاظ در رثای آن امام همام و ذکر فضایل اخلاقی و رفتاری ایشان در حال سخنرانی و افاظه کلام می‌باشند.
زائران بسیاری در سالروز تولد امام موسی کاظم (ع)، امام هفتم از ائمه اثی عشر‌(ع) در حرم بی‌بی فاطمه معصومه (س) در قم گردهم آمدند.
 شهر قم در سالروز ولادت ابوالحسن موسی بن جعفر (ع) مصادف با هفتم صفر (به سال ۱۲۸ هجری قمری) میزبان زائران بسیاری از نقاط دور و نزدیک است که به حرم حضرت معصومه (س) مشرف شده‌اند تا ولادت پدر بزرگوارشان را به این بانوی با کرامت تبریک و تهنیت عرض کنند.

همچنین مراسم خطابه و وعظ در گوشه و کنار شهر و حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) بر پا است و سخنرانان و وعاظ در رثای آن امام همام و ذکر فضایل اخلاقی و رفتاری ایشان در حال سخنرانی و افاظه کلام می‌باشند.

امروز عاشقان بسیاری در سراسر جهان در شوق سالروز ولادت عبد صالح خدا و باب الحوائج حضرت کاظم (ع)، سرمشق عارفان و سالکان، اسوه حلم و بردباری، امام صبر و شکیبایی و اسطوره هارون شکن به سرور نشسته‌اند و به یاد زمزمه‌های شبانه ایشان در زندان‌های هارون الرشید، با خود نجوا می‌کنند؛ سلام بر تو‌ای ابوالحسن موسی بن جعفر (ع)....

امام موسی کاظم (ع)، امام هفتم از ائمه اثنی عشر (ع) و نهمین معصوم از ۱۴ معصوم می‌باشند که در هفتم صفر سال ۱۲۸ هجری قمری در ابواء (منطقه‌ای بین مکه و مدینه) به دنیا آمدند، در سن ۲۰ سالگی به مقام امامت و بعد از ۳۵ سال ولایت امری در سن ۵۵ سالگی به دستور هارون الرشید به شهادت رسیدند و از آن پس شرف حضور در مزار پاکش در کاظمین، غبار ملامت و پریشانی را از چهره عاشقان و شیفتگانش می‌زداید.

شهادت امام حسن مجتبی(ع)

همچنین امروز به روایتی شهادت امام حسن مجتبی(ع)، امام دوم شیعیان و چهارمین معصوم از 14 معصوم(ع) است و روایت دیگری که برای سالروز شهادت امام مجتبی(ع) ذکر شده ، بیست و هشتم صفر به سال 50 هجری قمری است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٠-١٣٨٩, ١۶:۵١

   

پر مبحث ترین ها