سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندار قم:

نیازمند اتحاد و انسجام بیشتر مدیران استان هستیم

جو موجود بازار روانی است لذا نیازمند اتحاد و انسجام بیشتر مدیران استان هستیم تا وضعیت سامان یابد.

فاطمه محمدی

۱۹دی: استاندار قم در هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار قم که با حضور مدیران مربوطه در سالن استانداری برگزار شد با اشاره به وضعیت نابسامان اقتصادی و افزایش قیمت ها گفت: فضا و شرایط موجود واقعی نیست و فعل و انفعالات بازار نشان از برنامه ریزی های قبلی دارد و عواملی هم نابسامانی اقتصادی را در فضای مجازی و غیرواقعی شکل می دهند و جریان سازی می کنند.

سید مهدی صادقی تاکید کرد: با کنار هم قراردادن مباحث مختلف متوجه می شویم که شرایط غیرطبیعی است و بخش عمده آن فضاسازی ذهنی و التهاب زایی است مانند اینکه مردم خرید اضافی و بیش از نیاز واقعی خود دارند و با تقاضای بیش از حد نرمال قیمت ها افزایش می یابد.

وی با تاکید براین که باید تلاش کرد تا بازار شکل واقعی به خود می گیرد، خطاب به مسئولان استان بیان کرد: مهم این است که اتحاد و انسجام میان دستگاه های مختلف اعم از اتاق اصناف، سازمان صنعت و معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت، جهاد کشاورزی و هر دستگاهی که به نوعی در این مسیر کار می کنند باید اتحاد و انسجام خود را بیش از پیش داشته و ارتباط قوی داشته باشند.

وی با بیان اینکه دشمن با استفاده از جنگ روانی این وضعیت را بوجود آورده است، گفت: مدیران هم باید مراقبت کنند که دنباله روی این موج روانی نباشیم واقعیت بازار را دربیاوریم، آسیب شناسی کنیم و بر اساس آن عملی انجام دهیم که این وضعیت را خنثی کند.

 صادقی تاکید کرد: در صورت شناسایی فورا باید با عواملی که قصد بر هم زدن نظم بازار و یا اختلال در آن را دارند در قالب تعزیرات و در قالب بر هم زدن نظم عمومی برخورد شود.

وی اظهارداشت: اتاق اصناف به دلیل جایگاهی که دارد کمک های خوبی می تواند به آرام سازی و تعدیل باز کند که باید با یک برنامه ریزی قوی تری در صحنه حضور داشته باشند.

وی گفت: اصناف می تواند با برخورد با صنوف از امکانات و اختیاراتی که دارد استفاده کند و اصنافی که در مسیر دیگری حرکت می کنند به راه واقعی برگرداند و آموزش ها و توجیه های لازم را بین دست اندرکاران این بازار داشته باشد زیرا گاهی گمان می کنیم که عمل ما مانند ذخیره سازی کالاها خیلی در وضعیت بازار تاثیرگذار نیست که با فرهنگ سازی و توجیه مردم و فروشندگان می توان از تزلزل در بازار جلوگیری کرد.

استاندار قم با بیان اینکه سازمان صنعت و معدن و تجارت نیز باید نظارت و کمک را باهم داشته باشد گفت: ما به مدیران استان اعتماد داریم و سوال و نظارت ما به دلیل تقویت کارکردها و تقویت بنیه کاری انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه با وجود همه این شرایط کمبودی در کشور نیست و وضعیت بازار مانند گذشته است، گفت: ممکن است در آینده به دلیل شدت تحریم ها شرایط تغییر کند اما با مدیریت و ذخیره سازی کالاهای مورد نیاز می توان اقداماتی انجام داد که مشکل خاصی بوجود نیاید و تصمیمات ناپخته گرفته نشود.

وی همچنین با بیان اینکه من کمک می کنم تا این کارگروه اثرگذار باشد، از غضنفری معاون استانداری خواست تا پیگیری کند تا این کارگروه هفته ای دو بار و در صورت نیاز بیش از این تا حصول نتیجه مطلوب برگزار شود.

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۵-١٣٩٧, ١٣:۴٣

   

پر مبحث ترین ها