سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم: افزایش تصادفات و نیاز اورژانس به منابع بیشتر

فوت ۲۶ نفر در تصادفات ۴۰ روز گذشته قم

۱۹دی: رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم از فوت ۲۶ نفر طی ۴۰ روز در تصادفات استان قم خبر داد.

دکتر محمد شهیدی با اشاره به افزایش ماموریت ها و اقدامات گسترده اورژانس ۱۱۵ قم طی روزهای اخیر گفت: از ۱۶ خرداد تا ۲۶ تیرماه سال جاری، ۲۶ نفر در تصادفات استان قم در صحنه حادثه جان باخته اند که از این تعداد، ۲۱ آمار فوتی مربوط به جاده های استان بوده است.

وی افزود: در این بازه زمانی ۱۰ هزار و ۸۲۲ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ انجام شده که به صورت میانگین ۲۷۰ماموریت در روز را پدید آورده است.

وی ادامه داد: در این ۴۰ روز ۶۶ هزار و ۸۵ بار تلفن این مرکز به صدا در آمده که پنج هزار و ۲۲۳ مورد منجر به ماموریت و اعزام شده و از سه هزار و ۷۳۶ مصدوم حوادث ترافیکی دو هزار و ۲۵۳ نفر به مراکز درمانی استان منتقل شده اند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم گفت: دو هزار و ۴۴ ماموریت در این ۴۰ روز مرتبط با تصادفات موتور سیکلت بوده و دو نفر در این تصادفات جان خود را از دست داده اند.

وی در ادامه ضمن تاسف از بالاتر رفتن آمار تصادفات و تلفات ناشی از حوادث ترافیکی نسبت به سال گذشته، اظهارداشت: بسیاری از مصدومان که به بیمارستان منتقل می شوند شرایط بالینی وخیمی دارند و متاسفانه برخی از آنان در بیمارستان فوت می کنند و به طور قطع آمار تلفات ناشی از حوادث ترافیکی بالاتر از این است.

وی گفت: همچنین تعداد زیادی از مصدومین دچار معلولیت های دائمی و شدید می شوند که علاوه بر خسارت های جبران ناپذیری که متوجه منابع انسانی می شود، هزینه درمانی و توانبخشی گاها مادام العمری به شهروندان، خانواده ها و سیستم درمانی کشور وارد می شود.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان قم در ادامه با توجه به اینکه بار کاری اورژانس پیش بیمارستانی استان در مقایسه با تعداد پایگاه ها و نیروی انسانی به طور فزاینده ای رو به افزایش است، تاکید کرد: این افزایش بار کاری در کنار فرسودگی بخش قابل توجهی از ناوگان آمبولانس، نیاز به حمایت و چاره اندیشی هر چه سریعتر را چه در خصوص منابع انسانی و چه لجستیک نمایان می کند.

 وی در پایان از مردم تقاضا کرد که با پرسنل اورژانس ۱۱۵ که متعهدانه، شبانه روزی و بدون وقفه در حال خدمت رسانی به آنان هستند، همکاری داشته باشند و جز در موارد فوریت پزشکی تلفن های این مرکز را اشغال ننمایند.

وی از خیرین بخش سلامت نیز خواست مانند گذشته و بیش از پیش این مرکز را در راستای خدمت رسانی به مردم یاری نمایند.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۴-١٣٩٧, ١٠:٢۴

   

پر مبحث ترین ها