سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر عامل شرکت گاز استان قم خبر داد:

11 روستای قم در دهه فجر از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند

۹۹ درصد شهر قم و شهر‌های تابعه استان، هم اکنون از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.
مدیر عامل شرکت گاز استان قم گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر تعداد یازده روستا در بخش‌های مختلف استان به شبکه سراسری گاز متصل می‌شوند.

به گزارش 19 دی، هوشنگ محمدی شامگاه یکشنبه در نشستی خبری در جمع خبرنگاران، به برخی از اقدامات و پروژه‌های شرکت گاز در استان قم اشاره کرد و گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر ساکنان یازده روستا از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

وی هزینه اجرایی گاز رسانی به این روستا‌ها را بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: علاوه بر آن گاز رسانی به ۳۷ واحد صنعتی و مرغداری‌ها با هزینه‌ای افزون بر ۶ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
برخورداری ۹۹ درصد جمعیت استان از نعمت گاز

محمدی با بیان اینکه ۹۶ درصد میانگین کل جمعیت شهری و روستایی استان، گاز طبیعی را به عنوان پایه انرژی زندگی خود قرار داده‌اند عنوان کرد: در یک نگاه اجمالی ۹۹ درصد شهر قم و شهر‌های تابعه استان، هم اکنون از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

محمدی با اشاره به افزایش دو ایستگاه گازرسانی با ظرفیت دو هزار و۵۰۰ متر مکعب و دو استگاه دیگر با ظرفیت هزار متر مکعب به شبکه توزیع و تغذیه استان گفت: وضعیت مصرف مردم در قم بسیار مطلوب است و حدود ۴۰ درصد مردم استان مصرف بین صفر تا ۳۰۰ متر مکعب را دارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر از نظر فنی در ۱۳۶ روستا امکان گاز رسانی وجود دارد گفت: گاز رسانی ۹۶ روستا به بهره برداری رسیده و ما بقی نیز در دست اجرا است.

مدیر عامل شرکت گاز استان قم، روستا‌های کیاب و روشگان از بخش خلجستان و روستای قمرود از بخش مرکزی را از پروژه‌های در دست اجرا برشمرد و گفت: پروژه‌های روستا‌های زواریان، دلیجان و راهجرد در بخش سلفچگان به دلیل شرایط پیمان و تنگ نا‌هایی که در حین کار برای پیمانکار ایجاد شده متوقف شده است.

محمدی به پروژه روستای قمرود نیز اشاره کرد و گفت: کار تحقیق و مطالعه و انتخاب پیمانکار در این روستا انجام و در مرحله برآورد هزینه نهایی هستیم تا جهت عملیات اجرایی به پیمانکار ابلاغ شود که از جمله آن‌ها روستا‌های ملک آباد، ملک قلعه، سلطان باجی، میر آباد، فرج آباد، کوه سفید، کاج و علی آباد گور گل از ان جمله است.

وی با بیان اجرای چند پروژه روستایی در سال آینده گفت: روستای وشنوه و اول از بخش کهک و روستا‌های چاله گنبد و علی آباد قهستان از بخش سلفچگان در سال آینده گاز رسانی می‌شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١١-١٣٩٠, ٠۵:٣٢

   

پر مبحث ترین ها