سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه:

حمایت وزارت ارشاد از طلاب در تهیه کتاب بیشتر شود

امیدواریم با حمایت‌هایی که بیش از پیش ارشاد به عمل می‌آورد بار تورم در حوزه کتاب از دوش طلاب حوزه‌های علمیه برداشته شود و طلاب بتوانند منابع مورد نیاز خود را به سهولت تهیه کنند.
معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه خواستار حمایت بیشتر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طلاب حوزه از طریق خرید کتاب‌های علمی شد.

به گزارش 19 دی، حجت‌الاسلام سیدعلی عماد گفت: نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه مجموعه‌ای از فعالیت‌های دستگاه‌های تولیدکننده علم است که با تلاش ناشران سخت‌کوش حوزه دین شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه می‌تواند زمینه‌ای برای آشنایی طلاب با آخرین تولیدات علمی و تهیه و خرید آثار مورد نیاز آنها باشد، اظهار داشت: نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه ضمن اینکه سبب دسترسی آسان طلاب به منابع می‌شود برای استادان و صاحب نظران حوزه دانش و پژوهش نیز نشانگر تحولات علمی است.

معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه کشور برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه را اقدامی نیکو و خردمندانه دانست و ابراز داشت: علاقمندان در بازدید از چنین نمایشگاهی در فضای تحولات علمی صورت گرفته در حوزه دین، در یک بازه زمانی مشخص قرار می‌گیرند.

حجت‌الاسلام عماد وجود حوزه‌‌های علمیه و نشر دانش و کتاب را از مهم‌ترین مزیت‌های قم دانست و ابراز داشت: این مهم، هم برای حوزه‌های علمیه و هم برای وزارت ارشاد فرصت بسیار مناسبی است تا فعالیت‌های فی‌مابین  به سرعت و باگستردگی بیشتری ارتقا پیدا کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حضور ناشران خارجی‌ را در جذاب شدن دومین نمایشگاه تخصصی کتاب حوزه مهم ارزیابی و گفت: با حضور ناشران خارجی در این نمایشگاه، ما در جریان تولیدات علمی که در حوزه دین در عرصه بین‌الملل اسلامی شکل می‌گیرد قرار می‌گیریم.

معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه کشور در پایان خواستار حمایت بیشتر وزارت ارشاد از طلاب حوزه‌های علمیه برای تهیه کتاب شد و تاکید کرد: امیدواریم با حمایت‌هایی که بیش از پیش ارشاد به عمل می‌آورد بار تورم در حوزه کتاب از دوش طلاب حوزه‌های علمیه برداشته شود و طلاب بتوانند منابع مورد نیاز خود را به سهولت تهیه کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١٠-١٣٩٠, ١٧:١٠

   

پر مبحث ترین ها