سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طی 9 ماه اول سال/

آمار تصادف شهری در قم 33 درصد کاهش یافت

از آغاز اجرای مرحله اول این قانون ما در استان قم با کاهش 20 درصدی آمار فوتی ها در تصادفات شهری روبه رو بودیم و این کاهش در بخش تصادفات جرحی و خسارتی نیز مشهود بوده است.
رئیس پلیس راهور استان قم از کاهش 33 درصدی آمار تصادفات شهری طی 9 ماه اول امسال خبر داد.

به گزارش 19 دي، سرهنگ فریدون ترکاشوند قبل از ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به قانون جدید راهنمایی و رانندگی در رابطه با افزایش جریمه‌های تخلفات رانندگی اظهار داشت:‌ این قانون سال گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و از تاریخ 10 اردیبهشت ماه امسال مرحله اول آن به اجرا گذاشته شد.

وی در این خصوص تصریح کرد: از آغاز اجرای مرحله اول این قانون ما در استان قم با کاهش 20 درصدی آمار فوتی ها در تصادفات شهری روبه رو بودیم و این کاهش در بخش تصادفات جرحی و خسارتی نیز مشهود بوده است.

ترکاشوند یادآور شد: در 9 ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سه مورد تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی سطح شهر، آمار 33 درصد کاهش داشته است.

وی در ادامه با اشاره به اجرای مرحله دوم قانون جدید راهنمایی و رانندگی، اظهار داشت: بخش جدید این قانون شامل چندین مورد افزایش جریمه های راهنمایی و رانندگی از اول دی ماه جاری در قم پیگیری و از 20 دی ماه جاری با تمامی کدها اجرایی شد.

رئیس پلیس راهور استان قم با اشاره به این که هدف اصلی این قانون کاهش تصادفات و تسهیل در امور ترافیکی است، یادآور شد: اطلاع رسانی در خصوص افزایش جریمه ها با نصب بنر، توزیع بوشور و از طریق مطبوعات و رسانه ها انجام شده است، اما در این زمینه هر چه همکاری رسانه ها افزایش یابد و مردم بیشتر در جریان امر قرار گیرند، کمتر مشمول این جرایم می شوند.

وی در ادامه اظهار داشت: نرخ جریمه های راهنمایی و رانندگی در ایران در مقایسه با دیگر کشورها پائین است اما قانون جدید این مبالغ را در مقایسه با جرایم قبلی افزایش داد که تا امروز اجرای آنها موفقیت آمیز بوده است.

ترکاشوند در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: تخلفات در سطح شهر توسط پلیس نامحسوس در خودروهای شخصی که قانونی هستند، پلیس با فرم و یا دوربین های نصب شده در میادین، چهاراه ها و خیابان ها رصد می شود.

ارتکاب همزمان دو تخلف موجب توقیف خودرو می شود

وی حداقل این جریمه ها را 10 هزار تومان و حداکثر آن را 200 هزار تومان و معرفی به دادگاه عنوان کرد و افزود: اگر راننده ای به طور همزمان دو تخلف حادثه خیز مرتکب شود علاوه بر جریمه موجب توقیف خودروی وی حداقل به مدت 72 ساعت می شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٠-١٣٩٠, ١٩:١٨

   

پر مبحث ترین ها