سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

برای افتتاح طرح‌های عمرانی/

احمدی‌نژاد به قم می‌رود / قم از سفر سوم هیئت دولت بی‌نصیب ماند

بروز شده : ۴-١٠-١٣٩٠, ١٩:٣٨    نسخه چاپی    
البته برخی از مسئولان کشور در اظهارات خود از مصوبات سال 89 سفر مقام معظم رهبری به قم به عنوان مصوبات سفر سوم هیئت دولت یاد می‌کنند که این مسئله با واکنش نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی همراه بوده است.

رئیس جمهور برای افتتاح چند پروژه مهم عمرانی روز دوشنبه به قم سفر می‌کند.

 سفر محمود احمدی‌نژاد به قم در حالی انجام می‌شود که دور دوم سفر هیئت دولت به قم در سال 87 برگزار شد و قم از سومین دور سفرهای هیئت دولت بی‌نصیب مانده است.

استاندار قم که صبح یکشنبه خبر سفر روز دوشنبه رئیس جمهور به قم را اعلام کرد، گفت: در این سفر 5 هزار و 830 واحد مسکونی در قالب چهارمین مرحله واگذاری مسکن مهر استان توسط رئیس جمهور افتتاح و به متقاضیان واگذار خواهد شد.

حجت‌الاسلام محمدحسین موسی‌پور روند پیشرفت مسکن مهر در استان را مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: تاکنون طی سه مرحله بیش از 7 هزار واحد مسکن مهر در استان احداث و تحویل نهایی شده و با آماده سازی 4 هزار واحد در دست احداث تا پایان سال مجموع واحدهای مسکن مهر استان به 13 هزار واحد خواهد رسید.

افتتاح کارخانه سیمان نیزار

استاندار قم همچنین از افتتاح کارخانه سیمان نیزار قم توسط احمدی‌نژاد خبر داد و بیان داشت: این کارخانه سالیانه یک میلیون تن سیمان خاکستری تولید خواهد کرد که توسط بخش خصوصی و با حمایت‌های دولت احداث شده است.

موسی‌پور با بیان اینکه این واحد تولیدی علاوه بر تامین نیاز استان قم کمبود سیمان استان‌های همجوار را نیز مرتفع خواهد کرد افزود: برای راه‌اندازی این واحد هزار و 300 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و بیش از 200 نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد کرده است.

وی با اشاره به برنامه بازدید رئیس جمهور از چند طرح عمرانی استان گفت: در این سفر وزیر راه و شهرسازی و مسئولان وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت نیز احمدی‌نژاد را همراهی خواهند کرد.

لازم به ذکر است در سفر اول هیئت وزیران به قم 100 مصوبه در قالب 156 پروژه و 87 بند در قالب 32 پروژه با اعتباری بالغ بر 172 میلیارد تومان به تصویب رسید.

در سفر دوم هیئت دولت به قم نیز 134 مصوبه در قالب 168 پروژه و 116 بند در قالب 140 پروژه با بیش از 594 میلیارد تومان اعتبار به تصویب رسیده بود.

البته برخی از مسئولان کشور در اظهارات خود از مصوبات سال 89 سفر مقام معظم رهبری به قم به عنوان مصوبات سفر سوم هیئت دولت یاد می‌کنند که این مسئله با واکنش نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی همراه بوده است. 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٠-١٣٩٠, ١٩:٣٨

   

پر مبحث ترین ها