سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس پلیس راهور استان قم خبر داد:

مرکز کنترل ترافیک در قم احداث می‌شود

برای ثبت تخلفات و کنترل بیشتر، 30 دوربین در سطح شهر نصب شده است.
رئیس پلیس راهور استان قم گفت: با توجه به کلانشهر بودن قم مرکز کنترل ترافیک در قم احداث می‌شود.

به گزارش 19 دی، سرهنگ فریدون ترکاشوند ظهر سه‌شنبه در نشستی مطبوعاتی با حضور خبرنگاران که در آستانه اجرای مرحله دوم قانون جدید جرائم راهنمایی و رانندگی در مرکز پلیس راهور استان برگزار شد، گفت: دستور‌های مطالعاتی از سوی استانداری برای احداث مرکز کنترل ترافیک صادر شده است و بزودی این مرکز برای کلانشهر قم احداث می‌شود.

وی با اشاره به این نکته که تمامی کلانشهر‌ها به مرکز کنترل ترافیک مجهز هستند، این مرکز را برای قم لازم و ضروری عنوان کرد.

طرح ترافیک در قم گسترده‌تر می‌شود

ترکاشوند با اشاره به ترافیک در برخی خیابان‌های مرکز قم گفت: برنامه‌هایی برای گسترش طرح ترافیک در برخی خیابان‌های قم در دست مطالعه و بررسی است و به زودی به مرحله اجرا در می‌آید.

وی همچنین افزود: برای ثبت تخلفات و کنترل بیشتر، 30 دوربین در سطح شهر نصب شده است و با همکاری شهرداری در صدد افزایش دوربین‌های ثبت تخلفات در سطح شهر هستیم.

قانون جدید جرائم راهنمایی و رانندگی بازدارندگی بیشتری دارد

رئیس پلیس راهور قم با اشاره به اینکه قانون قبلی مربوط به جرائم راهنمایی و رانندگی از بازدارندگی کمی برخوردار بود، گفت: در قانون جدید با افزایش میزان جریمه‌ها، قانون گذار در صدد بازدارندگی بیشتر بوده است.

وی گفت: مرحله اول این قانون از تاریخ دهم اردیبهشت آغاز شد که بیشتر در راستای اطلاع رسانی و توجیه رانندگان بود و در کل نتایج مثبتی داشت که در قم شاهد کاهش 20 درصدی تصادفات منجر به فوت بودیم.

 ترکاشوند افزود: در گذشته هر 2 روز شاهد یک فوتی در اثر تصادفات در قم بودیم که اکنون این رقم به هر سه روز کاهش پیدا کرده است و امید است با اجرای کامل این قانون از آمار 7 تا 8 هزار نفری مجروحان تصادفات در قم بکاهیم.

تخلف‌هایی که توسط دوربین ثبت شود قابل بخشش نیست

وی افزود: زمان اجرای مرحله دوم این قانون ابتدای دیماه است و شامل 171 کد است و در آن تخلفات هم توسط ماموران راهنمایی و رانندگی و هم توسط دوربین‌  ثبت می‌‌شود که تخلف‌هایی که از سوی دوربین‌ها ثبت شود قطعی است و قابل رسیدگی نیست و شهروندان برای بخشش اینگونه تخلف‌ها به راهنمایی و رانندگی مراجعه نکنند.

رئیس پلیس راهور قم در پایان افزود: قانون جدید به راهنمایی و رانندگی این اجازه را می‌دهد که هر سال بنا به ضرورت مبلغ جریمه‌ها را افزایش دهد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٩-١٣٩٠, ١٧:۵٩

   

پر مبحث ترین ها