سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم تاکید کرد:

50 درصد بودجه پروژه‌های قم باید از سوی دولت تأمین شود

اتخاذ سیاست‌ها و پیشنهادهای تشویقی در احیا و اصلاح بافت‌های فرسوده شهری را از دیگر رویکردهای شورا در تدوین بودجه 91 شهرداری قم است.
سخنگوی شورای اسلامی شهر قم تاکید کرد: بر اساس رویکرد و سیاست شورای اسلامی شهر قم در بودجه شهرداری در سال 91 تنها پروژه هایی به عنوان پروژه استانی پذیرفته می‌شوند که بیش از 50 درصد بودجه آن توسط دولت تامین اعتبار شده باشد.

به گزارش 19 دي، حسن بختیاری قبل از ظهر دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران در خصوص تصویب بودجه سال 91 شهرداری قم اظهار داشت: بر اساس قانون شهرداری باید تا تاریخ پانزدهم دی ماه سال جاری بودجه پیشنهادی خود را به شورای شهر ارسال کند.

وی تصریح کرد: بعد از این تاریخ شورای شهر بلافاصله نسبت به بررسی مفاد بودجه اقدام می‌کند و قبل از سال نیز باید مراحل تصویب انجام و به موقع برای اجرا به شهرداری ابلاغ شود.

بختیاری یادآور شد: امسال سیاست‌ها و رویکردهای شورای اسلامی شهر در تدوین بودجه سال 91 در شورا تعیین و به شهرداری قم ارسال شده است تا در فرایند بودجه پیشنهادی از سوی شهرداری به آن عمل شود.

وی با بیان این که موارد و رویکردها در 2 بخش دسته بندی شده است، تصریح کرد: یک بخش مربوط به روند تدوین و قالب بودجه است که باید به شکلی باشد که بررسی آن تسهیل و تسریع شود.

بختیاری افزود: بودجه پیشنهادی از سوی شهرداری باید حاوی اطلاعات ریز و توضیحات کافی در خصوص عناوین و سرفصل ها، گزارش های توجیهی فنی و اقتصادی، رقم بودجه مصوب و تحقق سال قبل، درصد تحقق طرح نسبت به مصوب و ... باشد.

تاکید بر ساخت بوستان‌های منطقه‌ای و محله‌ای در بودجه 91

وی بخش دوم سیاست ها و رویکرد برنامه و بودجه سال 91 شهرداری را مربوط به محتوا دانست و گفت: رعایت بر صرفه جویی در هزینه های غیرضرور، توسعه و ارتقای سامانه های الکترونیکی به منظور تسهیل در خدمات به همشهریان، کاهش میزان مراجعات و ترافیک شهری و توسعه فضای سبز عمومی با تاکید بر ساخت بوستان های منطقه ای و محله ای به خصوص در مناطق محروم شهر از جمله موارد مورد توجه در بودجه 91 است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: در بودجه سال 91 شهرداری قم، در مورد پروژه های خارج از برنامه و تصویب شورا، تنها آنهایی به عنوان پروژه استانی پذیرفته می شوند که بیش از 50 درصد بودجه آن قبلا توسط دولت تامین اعتبار شده باشد و بعد از آن شهرداری نسبت به اجرای آنها اقدام می کند.

پروژه های نیمه تمام شهری در سال 91 باید به بهره برداری برسند

وی در ادامه یادآور شد: همچنین شورای شهر در تدوین بودجه 91 شهرداری قم بر اتمام پروژه های نیمه تمام به خصوص پروژه های بزرگ شهری تاکید دارد تا هر چه سریعتر به مرحله بهره برداری برسند، به علاوه شورا تاکید دارد که پروژه هایی که زمان بندی اجرای آنها بیش از یک سال مالی باشد، زمان بندی و حجم کار واقعی آنها در گزارشات توجیهی بودجه مشخص و تعیین شود.

بختیاری اتخاذ سیاست‌ها و پیشنهادهای تشویقی در احیا و اصلاح بافت‌های فرسوده شهری را از دیگر رویکردهای شورا در تدوین بودجه 91 شهرداری قم عنوان کرد و افزود: همچنین شورا بر تمرکز هزینه کرد اعتبارات برنامه ریزی توسعه شهری در تملک املاک واقع در محورهای شریانی و پرهیز از تملک املاک غیر اولویت دار تاکید دارد تا املاک در مسیر پروژه هایی که ضرورت اجرای آن بیشتر است و می توانند مشکلات شهری را به طور قابل توجهی حل کند، تملک شوند.

در سال آینده بیشتر امور به شهرداری مناطق واگذار می شود

وی در ادامه بیان داشت: شهرداری موظف است تا در تدوین بودجه پیشنهادی خود درآمدهای حاصل از سهم شهرداری در پروژه های مشارکتی مثل پروژه فاز چهار عماریاسر، مجتمع ناشران، بلوار پیامبر اعظم(ص) و ... را لحاظ کند، به علاوه بحث منطقه محوری از تاکیدات ما در بودجه سال اینده است چرا که شورا معتقد است امور باید به شهرداری های مناطق واگذار شود و شهرداری مرکز باید نقش نظارتی خود را تقویت کند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٩-١٣٩٠, ١٧:۴٢

   

پر مبحث ترین ها