سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

به امامت آیت الله مکارم

نماز ظهر عاشورا در حرم حضرت معصومه(س) اقامه می‌شود

نماز ظهر عاشورا به امامت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت کریمه اهل بیت(س) اقامه می‌شود.
نماز ظهر عاشورا به امامت آیت الله مکارم شیرازی در حرم حضرت معصومه(س) اقامه می‌شود.

مدیر فرهنگی حرم حضرت معصومه (س) در گفتگو با خبرنگار19دي، با تشریح برنامه‌های حرم حضرت معصومه(س) در تاسوعا و عاشورای حسینی عنوان کرد: نماز ظهر عاشورا به امامت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در شبستان امام خمینی(ره) حرم حضرت کریمه اهل بیت(س) اقامه می‌شود.

حجت الاسلام محمد نظری همچنین از برگزاری مراسم شب احیای قرآن کریم در شب عاشورا خبر داد و عنوان کرد: این مراسم از ساعت ۲۴ آغاز می‌شود و حجت الاسلام آقاتهرانی از سخنرانان این مراسم خواهد بود.

وی با اشاره به قرائت قرآن کریم توسط احمد ابوالقاسمی ادامه داد: سید علی حسینی‌نژاد نیز در این مراسم به نوحه خوانی‌ می‌پردازد.

نظری با اشاره به ورود دسته‌های سینه زنی و عزاداری به حرم مطهر حضرت معصومه(س) در روزهای تاسوعا و عاشورا ابراز کرد: با تقسیم بندی شهر به ۲ ناحیه دسته‌های عزاداری بر اساس این تقسیم بندی از صحن جواد الائمه(ع) و صحن انقلاب وارد حرم حضرت معصومه(س) می‌شوند.

وی ادامه داد: دسته‌های ناحیه یک پس از شکل گیری و عبور از مقابل مسجد امام حسن عسکری(ع) و چهارراه بازار به خیابان آستانه وارد شده و پس از عبور از صحن انقلاب و صحن عتیق و ایوان آئینه به سمت ایوان طلا حرکت کرده و سپس با عبور از مسجد اعظم از صحن جواد الائمه(ع) خارج خواهند شد.

مدیر فرهنگی حرم حضرت معصومه(س) ادامه داد: بر اساس این تقسیم بندی دسته‌های ناحیه دوم نیز پس از عبور از خیابان ارم و ابتدای خیابان چهارمردان و عبور از رو به روی گذرخان به سمت میدان آستانه حرکت کرده و از درب شماره سه وارد حرم مطهر شده و از آنجا وارد صحن انقلاب شده و با ورود به ایوان آینه از درب شماره پنج خارج می‌شوند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٩-١٣٩٠, ١٨:٣۵

   

پر مبحث ترین ها