سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون آموزشی وزیر بهداشت :

تقویت دانشگاه علوم پزشکی قم در اولویت برنامه‌های وزارت بهداشت است

در شرایطی که بیش از 80 درصد آموزش پزشکی در بیمارستان‌ها انجام می‌شود، ایجاد زیر ساخت‌های آموزشی در مراکز آموزشی درمانی لازم است.
معاون آموزشی وزیر بهداشت بر تقویت دانشگاه علوم پزشکی قم تأکید کرد و گفت: این موضوع در اولویت برنامه‌های وزارت بهداشت قرار دارد.

به گزارش 19 دی، محمد علی  محققی که به همراه مسئولان حوزه آموزش وزارت بهداشت به قم سفر کرد و در جمع مسئولان دانشگاه و روسای دانشکده‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی قم با بیان اینکه در رأس راهبردهای اصلی توسعه هدفمند دانشگاهها تقویت هیئت علمی قرار دارد، گفت: ارتقای شاخصها و ساختار هیئت علمی موجب تقویت دانشگاههای علوم پزشکی و ظرفیت های آموزشی و پژوهشی می‌شود.

وی توجه به استانداردهای آموزشی را یکی دیگر از شاخص‌های مهم در توسعه آموزشی عنوان کرد و افزود: در شرایطی که بیش از 80 درصد آموزش پزشکی در بیمارستان‌ها انجام می‌شود، ایجاد زیر ساخت‌های آموزشی در مراکز آموزشی درمانی لازم است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت از مراکز مطالعات و تحقیقات (EDC) به عنوان اتاق فکر و مرکز هدایت آموزش پزشکی یاد کرد و برلزوم بهره گیری از این ظرفیت تاکید کرد.

محققی کارنامه فعلی وضع دانشگاه را رمز کلمه دستیابی به توفیقات دانست و گفت: دانشگاههای علوم پزشکی باید با بهره گیری از ظرفیتها در رشته‌های موجود به الگوی دیگران تبدیل شوند تا در ملاکهای اعتبار بخشی مورد توجه فرار گیرند.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه و موقعیت منحصر به فرد شهر مقدس قم و تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر جبران نیازها و مشکلات این شهر، افزود: قم با توجه به وجود حرم کریمه اهل بیت، مراجع تقلید، حوزه علمیه و مراکز فرهنگی موقعیت ویژه‌ای در جهان تشیع دارد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت تصریح کرد: در حوزه دانش پزشکی تقویت این دانشگاه  را در اولویت برنامه‌ها می دانیم به آن اعتقاد و باور داریم و تقویت آن را واجب می‌دانیم.

محققی همچنین بر لزوم ایجاد ساختارهای پژوهشی، گسترش پزشک خانواده و ارتباط با مراکز آموزش عالی تاکید کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٨-١٣٩٠, ١٩:٣۶

   

پر مبحث ترین ها