سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم :

فرش دستباف قم ۸۰ درصد ارزش افزوده ایجاد می‌کند

با مرکز ملی فرش ایران همکاری‌هایی شکل گرفت تا برند فرش قم ثبت ملی و در ‌‌نهایت ثبت بین المللی شود و به این واسطه کشورهای دیگر نتوانند از نام این فرش استفاده کنند.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم بیان داشت: فرش قم ۲۰ درصد سرمایه گذاری و ۸۰ درصد ارزش افزوده ایجاد می‌کند.

به گزارش 19 دي، امیر محمدی چهر قبل از ظهر چهارشنبه در جلسه کمیته فرش استان قم که با حضور میر صالحی مدیر مالکیت معنوی طرح‌ها در مرکز ملی فرش ایران و جمعی از فعالان فرش دستباف استان برگزار شد، با تاکید بر لزوم برندسازی برای فرش قم، اظهار داشت: در سال‌های گذشته به دلیل اینکه فرش قم برند خاصی نداشت، استان‌های دیگر از مارک قم استفاده می‌کردند و کشورهایی مثل چین، نپال، هند و... هم با نام فرش قم محصولات خود را به فروش می‌رساندند و این باعث شد تا از مشتری‌های ما کاسته شد.

وی ادامه داد: به همین دلیل با مرکز ملی فرش ایران همکاری‌هایی شکل گرفت تا برند فرش قم ثبت ملی و در ‌‌نهایت ثبت بین المللی شود و به این واسطه کشورهای دیگر نتوانند از نام این فرش استفاده کنند.

محمدی چهر با بیان اینکه ثبت برند فرش قم باعث افزایش قیمت آن می‌شود، تصریح کرد: فرش قم با ۲۰ درصد سرمایه گذاری ۸۰ درصد ارزش افزوده ایجاد می‌کند و بهترین نوع فرش، فرش ابریشمی قم است که بالا‌ترین ارزش افزوده را هم دارد و این نشان از توان بالای هنرمندان بافنده ما در ایجاد تنوع و ظرافت است.

برندسازی فرش قم را از وضعیت موجود نجات می‌دهد

وی گفت: امیدواریم با برندسازی و مالکیت معنوی که برای فرش قم ایجاد می‌شود بتوانیم گام موثری برای نجات فرش قم از وضعیت موجود برداریم و این فرش بتواند قیمت واقعی خود را در بازار‌ها پیدا کند.

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم افزود: فرش قم با زحمت و کیفیت بالا تولید می‌شود و از مشاغل سخت و درآمد زاست و از معروفیت خاصی در دنیا مطرح است اما برای شناسایی مشتری آن باید کار بیشتری شود.


telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٨-١٣٩٠, ٠١:۴۴

   

پر مبحث ترین ها