سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان:

مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به قم در حوزه ایثارگران محقق شد

این مصوبات شامل تکمیل و راه اندازی مرکز جامع درمان نگهداری جانبازان اعصاب و روان در قم، مرمت و بهسازی منازل والدین معظم شهدا و ایثارگران خاص ،کمک به صندوق قرض الحسنه شاهد و ایثارگرجهت تامین منازل مسکونی برای والدین شاهد اتباع غیر ایرانی حادثه در ایران وارایه وام های قرض الحسنه از سوی بانک‌های عامل به خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم از تحقق تمام مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به قم در حوزه ایثارگران خبر داد.

به گزارش 19 دي، محمد کاظم پورامینی گفت: در جریان سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری به قم در سال گذشته و تشکیل هیئت دولت در این استان چهار مصوبه در راستای خدمت هرچه بیشتر به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران قم مطرح و ابلاغ شد.

وی افزود: این مصوبات شامل تکمیل و راه اندازی مرکز جامع درمان نگهداری جانبازان اعصاب و روان در قم، مرمت و بهسازی منازل والدین معظم شهدا و ایثارگران خاص ،کمک به صندوق قرض الحسنه شاهد و ایثارگرجهت تامین منازل مسکونی برای والدین شاهد اتباع غیر ایرانی حادثه در ایران وارایه وام های قرض الحسنه از سوی بانک‌های عامل به خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قم ادامه داد: با جذب اعتبار تکمیل و راه اندازی مرکز جامع درمان نگهداری جانبازان اعصاب و روان در قم این مرکز در نزدیکترین محل به بیمارستان شهید بهشتی در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: مرمت و بهسازی منازل یکهزار و 500 والدین معظم شهدا و ایثارگران خاص با توجه به مشکلات حرکتی ایم جانبازان از دیگر مصوبات این سفر پرخیر و برکت بود که محقق شد و هم اکنون در حال اقدام است.

پورامینی تأکید کرد: این اقدام با هدف بهسازی محیط زندگی والدین شهدا با توجه به کهولت سن ایشان و جانبازان با توجه به مشکلات حرکتی و اصلاح محیط زندگی در راستای تکریم خانواده‌های معظم ایثارگر استان صورت گرفته است.

وی افزود: سومین مصوبه سفر رهبر معظم انقلاب به قم کمک به صندوق قرض الحسنه شاهد و ایثارگرجهت تامین منازل مسکونی برای والدین شاهد اتباع غیر ایرانی برای 100 ایثارگرغیر ایرانی فاقد مسکن می‌باشد که این اقدام نیز در راستای حل مشکل مسکن والدین و خانواده های شهدای غیر ایرانی و تکریم و تجلیل از مقام این خانواده های معظم شهدا پیگیری شده و هم اکنون با تحقق این اعتبار، مراحل واگذاری در حال انجام است.

پورامینی ادامه داد: ارایه وام های قرض الحسنه از سوی بانک‌های عامل به خانواده های معظم شاهد و ایثارگر چهارمین مصوبه سفرمقام معظم رهبری به استان قم است که بدنبال حل مشکلات ایثارگران متقاضی دریافت وام صورت گرفت و در این راستا برای 10هزار ایثارگر هر نفر 10میلیون ریال وام قرض الحسنه از بانک‌های عامل پیش بینی شد که 50 درصد موارد پرداخت  شده و مابقی همچنان در حال معرفی و ارایه وام می باشد.
 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٨-١٣٩٠, ١٩:۵٧

   

پر مبحث ترین ها