سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس پلیس امنیت قم:

با قلیان‌کشی در ملأ‌عام برخورد می‌کنیم

 در صورت مشاهده استفاده از قلیان در پارک‌ها و بوستان‌ها در ملاء عام با افراد برخورد می‌شود.قهوه‌خانه‌های غیرمجاز پلمب می‌شوند و قهوه‌خانه‌های مجاز حق ارائه قلیان در ملاء عام را ندارند.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرمانده انتظامی قم گفت: در صورت مشاهده استفاده از قلیان در پارک‌ها و بوستان‌ها در ملاءعام با افراد برخورد می‌شود.

به گزارش فارس ، حجت‌الاسلام غلام‌حیدر حیدری استفاده از قلیان و سیگار را شروع ورود به بحث مواد مخدر خواند و اظهار کرد: در بسیاری از موارد اعتیاد به مواد مخدر از سیگار و قلیان شروع شده است.

وی با بیان اینکه استفاده از قلیان از نظر مباحث بهداشتی نیز مشکلاتی را به همراه دارد، ادامه داد: به دلیل به کارگیری اسانس‌های جدید تنباکو درصد بالای آلودگی به سرطان مشاهده می‌شود.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرمانده انتظامی قم خاطرنشان کرد: قهوه‌خانه‌های غیرمجاز پلمب می‌شوند و قهوه‌خانه‌های مجاز حق ارائه قلیان در ملاء عام را ندارند.

‌حیدری عنوان کرد: خودداری از ارائه قلیان و خدمات مربوط به آن به افراد زیر 18 سال و بانوان به متصدیان تمام قهوه‌خانه‌ها اعلام شده است.

وی گفت: قهوه‌خانه‌های مجاز ملزم به رعایت نکات بهداشتی هستند و باید مجوزهای لازم را در این امر دریافت کنند.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرمانده انتظامی قم با اشاره به اهمیت سلامت مردم برای پلیس بیان کرد: پلیس هیچ امری را با امنیت مردم معامله نخواهد کرد چرا که مسئول امنیت مردم است.

‌حیدری خاطرنشان کرد: یک فرصت شش ماهه به قهوه‌خانه‌ها و اماکنی که قلیان ارائه می‌کنند، داده شده که نوع فعالیت خود را تغییر داده و بساط قلیان را از اماکن خود جمع‌‌آوری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: به اماکنی که در زمینه ارائه ادوات قلیان فعالیت می‌کنند نیز تذکراتی داده شده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٧-١٣٩٠, ٠۵:۴۶

   

پر مبحث ترین ها