سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی استان قم:

قم به 600 فروشگاه زنجیره‌ای نیاز دارد

بروز شده : ۶-٠۶-١٣٩٠, ٠٠:۴٣    نسخه چاپی    
فروشگاه‌های زنجیره‌ای با برند خاص می‌توانند با دریافت پروانه کار خود را شروع کنند و محصولات خود را با همان برند معرفی کرده به شهروندان عرضه کنند.
معاون بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی استان قم گفت: قم به 600 فروشگاه زنجیره‌ای نیاز دارد که با ایجاد سه شرکت زنجیره‌ای این خواسته محقق می‌شود.
امیر محمدی‌چهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ، با اشاره به ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای در استان اظهار داشت: این فروشگاه‌ها به دو صورت یکی به شکل فروشگاه‌هایی با برند خاص و دیگری فروشگاه‌هایی با شعبه‌های مختلف اجرا می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: فروشگاه‌های زنجیره‌ای با برند خاص می‌توانند با دریافت پروانه کار خود را شروع کنند و محصولات خود را با همان برند معرفی کرده به شهروندان عرضه کنند.
معاون بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی استان قم ادامه داد: اما فروشگاه‌های زنجیره‌ای با مدیریت خاص علاوه بر اینکه مدیریت آن شخص حقوقی باشد باید جنس‌هایی با برند خاص و قیمت‌ خاص در سراسر شعبه‌های خود ارائه کنند.
وی ابراز داشت: در تمام شعبه‌های این فروشگاه‌ها باید قیمت و برند محصولات ارائه شده یکسان باشد و بتوانند 200 فروشگاه دیگر را پشتیبانی کند.
محمدی‌چهر گفت: سازمان بازرگانی در صدد است تا براساس دستورالعمل تنظیم بازار بازرسی‌ها را به مجمع امور صنفی واگذار کند.
وی با بیان اینکه ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای کار را برای بازرسان سازمان بازرگانی و مجمع امور صنفی آسان‌تر می‌کند، عنوان داشت: با ایجاد این فروشگاه‌ها و وجود قيمت‌هاي مشخص و یکسان در تمام شعبه‌های آن نظارت بر قیمت‌ها نیز راحت‌تر انجام می‌شود.
معاون بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی استان قم تصریح کرد: اگر سه شرکت زنجیره‌ای که هر کدام 200 فروشگاه داشته باشند تاسیس کنیم در این صورت است که با ایجاد 600 فروشگاه می‌توانیم نیاز استان را تامین کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد فروشگاه‌های بزرگ در استان، اظهار داشت: با ایجاد فروشگاه‌های بزرگ نیز علاوه بر کاهش سفرهای بین شهری، نظارت دقیق بر قیمت‌ها انجام خواهد شد.

* حداقل متراژ مورد نیاز برای ساخت فروشگاه‌های بزرگ 330 متر است
محمدی‌چهر حداقل متراژ مورد نیاز برای ساخت فروشگاه‌های بزرگ را  330 متر خواند و افزود: این فروشگاه‌ها باید تجاری باشند و از نظر شهرداری تجاری بودن آنها تایید شده باشد و علاوه بر این تاییدیه سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی را داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: مشکل ما این است که واحدهای صنفی فراوانی در استان مشغول فعالیت هستند و استان بیشترین آمار را از نظر واحدهای صنفی به خود اختصاص داده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠۶-١٣٩٠, ٠٠:۴٣

   

پر مبحث ترین ها