سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئيس صنايع و معادن استان قم:

نيزار بهترين محل براي استقرار كارخانه سيمان است

بروز شده : ٣-٠۶-١٣٩٠, ٠٠:۴۶    نسخه چاپی    
بهترين محل براي اين كارخانه محل فعلي است چراكه به جاده، برق و گاز دسترسي دارد و مواد اوليه نيز در دسترس است.
 رئيس صنايع و معادن استان قم گفت: بهترين محل براي كارخانه سیمان، محل فعلي است چراكه به جاده، برق و گاز و مواد اوليه دسترسی دارد.
مجيد آوري‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ، با بيان اينكه در بحث بازسازي و نوسازي واحدهاي صنعتي نيازمند اعتبارات و منابع مالي هستيم، اظهار داشت: 78 واحد صنعتي در طرح بازسازي و نوسازي صنعت شركت كردند.
وي ادامه داد: واحدها در اين طرح ثبت‌نام كرده و درخواست تسهيلات بانكي مي‌كنند تا ماشين‌ها و دستگاه‌هاي خود را تعمير كرده و تغييراتي در خط توليد ايجاد كنند.
رئيس صنايع و معادن استان قم ابراز داشت: با توجه به اين طرح تسهيلات لازم به واحدهاي صنعتي اعطا مي‌شود.
آوري‌فرد در ادامه گفت: در مكان‌يابي كه براي استقرار برخي كارخانه‌ها صورت مي‌گيرد چندين شاخصه از اهميت برخوردار است كه نزديكي به مواد اوليه، وجود نيروي ارزان‌قيمت، نزديكي به بازار فروش و‌... بررسي مي‌شود.
وي با اشاره به استقرار كارخانه سيمان در نيزار عنوان داشت: عمده مواد اوليه سيمان، آهك است كه در منطقه نيزار منابع آهك وجود دارد.
رئيس صنايع و معادن استان قم تصريح كرد: بهترين محل براي اين كارخانه محل فعلي است چراكه به جاده، برق و گاز دسترسي دارد و مواد اوليه نيز در دسترس است.
آوري‌فرد با بيان اينكه كارخانه سيمان از يك كارخانه آجرپزي سنتي آلودگي كمتري دارد، بيان داشت: منطقه كارخانه خارج از منطقه شهري بوده و ميزان آلايندگي آن حداقل است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۶-١٣٩٠, ٠٠:۴۶

   

پر مبحث ترین ها