سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان صنایع و معادن استان قم خبر داد:

ایجاد شهرک صنعتی در کنار دریاچه نمک قم

بنیاد شریف وابسته به دانشگاه صنعتی شریف درخواست ایجاد یک شهرک صنعتی در کنار این دریاچه را ارائه کرده است‌.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان قم گفت: با ایجاد شهرک صنعتی در کنار دریاچه نمک واحدهای صنعتی مختلف فرآوری نمک و شور‌آبه‌های دریاچه نمک را انجام دهند.
مجید آوری‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ، در سخنانی با اشاره به ایجاد صنایع وابسته در کنار دریاچه قم اظهار داشت: سیاست‌ها و راهبردها در انتخاب نوع صنایع و سرمایه‌گذاری طراحی شده و به عنوان سند استانی در دستور کار قرار گرفته است.
وی به استحصال و بهره‌برداری از ذخایر دریاچه نمک و ایجاد زیرساخت‌های آن و صنایع وابسته در کنار این دریاچه اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر به دنبال سرمایه‌گذار بوده تا از ظرفیت‌های موجود در دریاچه نمک استفاده شود.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان قم ابراز داشت: بنیاد شریف وابسته به دانشگاه صنعتی شریف درخواست ایجاد یک شهرک صنعتی در کنار این دریاچه را ارائه کرده است‌.
آوری‌فرد تصریح کرد: مکان این شهرک در کنار دریاچه قرار دارد و با ایجاد این شهرک واحدهای صنعتی مختلف فرآوری نمک و شور‌آبه‌های دریاچه نمک را انجام دهند.
وی با بیان اینکه در این شهرک زیرساخت‌ها برای فرآوری نمک فراهم می‌شود، خاطرنشان کرد: مکان‌یابی ساخت شهرک در حاشیه دریاچه نمک در دست انجام است و مطالعات آن صورت می‌گیرد.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان قم عنوان داشت: مطالعات ایجاد دسترسی آسان و از داخل استان به دریاچه نیز از سال‌های گذشته آغاز شده و منتظر تامین اعتبار است.
آوری‌فرد اضافه کرد: در حال حاضر راه دسترسی به این دریاچه از طریق آران وبیدگل صورت می‌گیرد که با ایجاد و راه‌اندازی راه از درون استان دسترسی به دریاچه آسان‌تر است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠۵-١٣٩٠, ٠٠:١٠

   

پر مبحث ترین ها