سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم؛

هنرهاي دستي قم عرضه مي‌شود

عرضه هنرهاي مذهبي در نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم از جمله انگشترهايي كه منقش به اسامي ائمه اطهار(س) هستند، آثار و صنايع‌دستي استان قم را معرفي خواهد كرد.
 معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان قم گفت: در نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم يك غرفه براي عرضه و نمايش انگشترهاي مذهبي قم اختصاص داده شده است.

مهدي نصراصفهاني امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سخناني با بيان اينكه در نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم مباحث قرآني در زمينه‌هاي مختلف به نمايش گذاشته مي‌شود، اظهار داشت: با همكاري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين نمايشگاه يك غرفه براي عرضه و نمايش هنرهاي دستي قم از جمله انگشترهاي مذهبي اختصاص داده شده است.
وي با بيان اينكه توليدات هنرمندان قمي در هنرهاي كشور شاخص و سرآمد است، ادامه داد: نمايش و توليدات هنرهاي مذهبي با استقبال خوب و مطلوبي مواجه خواهد بود.
معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان قم افزود: عرضه هنرهاي مذهبي در نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم از جمله انگشترهايي كه منقش به اسامي ائمه اطهار(س) هستند، آثار و صنايع‌دستي استان قم را معرفي خواهد كرد.
نصراصفهاني خاطرنشان كرد: در اين غرفه آثاري با موضوعيت سنگ‌هاي قيمتي، انگشتر، آيات و روايات ارائه مي‌شود.
وي در ادامه سخنان خود با اشاره به حضور هنرمندان قمي در برنامه جشن رمضان كه در تهران برگزار مي‌شود، تصريح كرد: استان‌هاي كشور هنرهاي مختلف خود از جمله غذاهاي سنتي، لباس‌هاي محلي و... را به منظور اشاعه هنرهاي سنتي، آداب و رسوم در اين برنامه به نمايش مي‌گذارند.
معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان قم بيان داشت: زيرانداز، فرش، گليم، معرق، منبت در سطح ريز از استان قم در جشن رمضان توليد و به فروش مي‌رسد.
نصراصفهاني خاطرنشان كرد: در كنار توليد و فروش آثار و صنايع‌دستي استان توضيحات لازم براي اشتغال نيز به علاقه‌مندان ارائه مي‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۵-١٣٩٠, ٠٠:٠٩

   

پر مبحث ترین ها