سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم:

سيستم اطلاعات جغرافيايي معدني در قم راه‌‌اندازي مي‌شود

در اين سامانه نقشه‌هاي معادن به‌روز و آنلاين ارائه مي‌شود و ابعاد، طول و عرض هر معدني مشخص است و در زمان استفاده از اين نقشه با كليك بر روي يكي از معادن استان تمام اطلاعات آن در اختيار فرد قرار مي‌گيرد.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم گفت: با تهيه سيستم اطلاعات جغرافيايي يك نقشه زنده از استان خواهيم داشت كه با دادن اسم و مكان معدن موردنظر اطلاعات لازم در دسترس قرار خواهد گرفت.

مجيد آوري‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ، با اشاره به سياست‌هاي معدني سازمان اظهار داشت: در بحث معدن سيستم ايجاد سامانه (GIS) سيستم اطلاعات جغرافيايي راه‌اندازي مي‌شود.
وي ادامه داد: در اين سامانه نقشه‌هاي معادن به‌روز و آنلاين ارائه مي‌شود و ابعاد، طول و عرض هر معدني مشخص است و در زمان استفاده از اين نقشه با كليك بر روي يكي از معادن استان تمام اطلاعات آن در اختيار فرد قرار مي‌گيرد.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم بيان داشت: مطالعات سيستم(GIS) معدني سال قبل اجرايي شد و سيستم(GIS) صنعتي امسال در چند ماه آينده راه‌اندازي ميشود.
آوري‌فرد عنوان داشت: با تهيه سيستم اطلاعات جغرافيايي يك نقشه زنده از استان خواهيم داشت كه با دادن اسم و مكان معدن مورد نظر اطلاعات لازم در دسترس قرار خواهد گرفت.
وي در ادامه سخنان خود تصريح كرد: به منظور تكميل اكتشافات استان، تمام نقاط را مورد مطالعه قرار داديم تا مشخص شود در حوزه جغرافيايي استان چه معادني وجود دارد.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم با بيان اينكه بخشي از مطالعات معادن صورت گرفته است، گفت: بخشي از مطالعات نيز از سوي واحدهاي معدني انجام مي‌شود.
آوري‌فرد خاطرنشان كرد: مطالعات معادن زيرزميني است و آنچه كشف مي‌شود از معادن رو زميني خواهد بود و لازم است تا تمام نقاط استان مورد بررسي قرار گيرد، بخشي از اين مطالعات با بودجه‌هاي ملي و استاني انجام مي‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠۵-١٣٩٠, ٢٢:٠٣

   

پر مبحث ترین ها