سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم خبر داد:

واحدهاي صنعتي گازرساني شوند

بررسي‌هاي لازم صورت گرفته و صنايعي كه سود و توجيه اقتصادي دارد، آزاد مصرف مي‌كنند اما به صنايعي كه ضعيف هستند يارانه بيشتري تعلق مي‌گيرد.
 رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم تمام واحدهاي صنعتي كه در خط توليد از سوخت استفاده مي‌كنند بايد به گاز وصل شوند و تا امروز تقريبا 60 درصد اين امر صورت گرفته است.

مجيد آوري‌فرد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بيان اينكه در بحث صنعت، صنعتگران از مسئولان جلوتر حركت مي‌كنند، اظهار داشت: قبل از هدفمندي يارانه‌ها، واحدهايي كه مصرف انرژي در آنها شاخص و عمده بود وضعيت خود را اصلاح كردند.
وي ادامه داد: در گذشته به دليل پايين بودن قيمت انرژي و حامل‌هاي انرژي اعم از برق و سوخت استفاده از ماشين‌آلات كهنه مقرون به صرفه بوده است.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم يادآور شد: اكثر صنعتگران به روز شدند اما برخي به دليل نداشتن توان مالي نتوانستند خود را تغيير داده و به‌روز شوند.
آوريفرد بيان داشت: اگر گازوييل ليتري 350 تومان است به برخي صنايع به قيمت 150 تومان داده مي‌شود تا قيمت تعديل شود، به برخي صنايع 100 درصد اين ميزان داده مي‌شود و به برخي از صنايع ميزاني تعلق نمي‌گيرد.
وي گفت: بررسي‌هاي لازم صورت گرفته و صنايعي كه سود و توجيه اقتصادي دارد، آزاد مصرف مي‌كنند اما به صنايعي كه ضعيف هستند يارانه بيشتري تعلق مي‌گيرد.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم بيان داشت: صنعتگري كه از گاز استفاده مي‌كند به ازاي هر متر مكعب يا ليتر 250 تومان از فردي كه به گاز وصل نيست، جلوتر است.
وي گفت: تمام واحدهاي صنعتي كه در خط توليد از سوخت استفاده مي‌كنند بايد به گاز وصل شوند و تا امروز تقريبا 60 درصد اين امر محقق شده است.
رئيس سازمان صنايع و معادن استان قم خاطرنشان كرد: بايد سيستم سوخت يارانه‌اي را به حداقل رسانده و واحدهاي صنعتي سريعتر خود را به گاز وصل كنند.
آوريفرد تصريح كرد: واحدهايي هستند كه به علت پرت بودن محل استقرار امكان گازرساني به آن محل‌ها وجود ندارد و گازرساني به آن مناطق توجيه اقتصادي نخواهد داشت و در حال حاضر به آنها سوخت يارانه‌اي ارائه مي‌شود.
telegram 19dey.com
جوادي    19 مرداد 1390 21:00
ناحه صنعتي دستجرد گاز ندارد ولي شركت شهركها از يك سال قبل مي گويد انجا گازدارد چرا مسوولان دروغ مي گويند سازمان بازرسي دروغها را بررسي نمي كند
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۵-١٣٩٠, ٠٠:۴٩

   

پر مبحث ترین ها