سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایندپندنت:

آغاز دوئل کلینتون ترامپ / منتظر پر تنش ترین رقابت های سیاسی تاریخ آمریکا باشید

آگوست می تواند ماه پرآشوبی در آمریکا باشد، چرا که مراسم های انتخاباتی ترامپ می تواند بزرگتر و پرتنش تر از قبل شود.

ایندپندنت نوشت: همانطور که پیش بینی می شد دونالد ترامپ پیروز انتخابات مقدماتی در ایالت ایندیانا شد. نظر سنجی ها و آمارها از این ایالت هم تقریبا چنین نتیجه ای را نشان می دادند.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»؛ این نشریه آورده است: کمتر از سه هفته پیش شانس ترامپ تا 55 درصد کاهش پیدا کرده بود. اما باید بازهم از او ترسید؛ آیا این مرد واقعا رئیس جمهور آمریکا می شود؟

خب، حالا که حساب نامزدیش را روشن کرده، شانس او برای ریاست جمهوری آمریکا از 17 درصد به 29 درصد رسیده.

اما محبوبیت کلینتون همچنان 69 درصد است. ترامپ فاصله زیادی با کلینتون دارد. این یعنی هیلاری رقابت شش ماه اش را با محبوبیت نسبی بالاتر از تمام نامزدهای دیگر تاریخ معاصر شروع می کند: یعنی بیش از اوباما در مقابل جان مک کین در 2008 یا میت رامنی در 2012، یا بوش در برابر الگور در 2000 و جان کری در 2004.

با این وجود رئیس جمهور شدن ترامپ همچنان واقعا ممکن است. این درصدها می توانند به سرعت تغییر کنند؛ ترامپ ممکن است در ایالاتی مانند فلوریدا قوی ظاهر شود، چنان که در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان حضور قدرتمندی داشت. همچنین در ایالاتی مانند پنسیلوانیا، اوهایو و میشیگان هم ممکن است رای دهندگان سفید پوست و طبقه کارگری که عضو حزبی نیستند، به حامیان او اضافه شوند.

اما هنوز نمی توان از چیزی مطمئن بود. شش ماه آینده شاهد یکی از تهاجمی ترین و پرستیز ترین رقابت های سیاسی در تاریخ آمریکا، میان دو شخصیتی خواهیم بود که هر کدام بیش از 40 سال مورد توجه رسانه ها بوده اند.

انتخابات مقدماتی تا یک ماه دیگر ادامه دارد، و کالیفرنیا و چند ایالت دیگر تکلیفشان در 7 ژوئن مشخص می شود.

ترامپ پریشب همچون هفته گذشته و هفته قبل از آن پیروز شد. پس از آن رقابت ها آرام می شود – به همان اندازه که رقابت میان ترامپ و کلینتون می تواند آرام باشد – تا زمان کنوانسیون عمومی دو حزب در اواخر جولای فرا برسد، که بعید به نظر می رسد چندان رقابتی برگزار شود.

توجه ها بیشتر به این سمت می رود که نامزدها چه کسی را به عنوان معاون احتمالی خود انتخاب می کند، و به نظر می رسد ترامپ گزینه های کمی داشته باشد. هر دو آن ها تلاش می کنند حزب خود را متحد کنند و مطمئن شوند طرفداران کروز و سندرز در انتخابات عمومی از آن ها حمایت می کنند.

آگوست می تواند ماه پرآشوبی در آمریکا باشد، چرا که مراسم های انتخاباتی ترامپ می تواند بزرگتر و پرتنش تر از قبل شود.

و در ماه سپتامبر و اکتبر رقابت ها به مرحله پایانی خود می رسد که 3 مناظره انتخاباتی در طول دو هفته میان نامزدهای ریاست جمهوری برگزار می شود و اولین آن ها در 26 سپتامبر است.

در نهایت آمریکایی ها می توانند در 8 نوامبر رئیس جمهور خود را مشخص کنند.

 

منبع: انتخاب

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-٠٢-١٣٩۵, ١٠:٢١

   

پر مبحث ترین ها