سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سه فرضیه برای حذف ترامپ از کارزار انتخاباتی آمریکا

اولین روش، تبلیغات منفی و مبارزات انتخاباتی منفی علیه ترامپ است تا رأی دهندگان را از رأی دادن به او منصرف کنند.در آمریکا، با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، تنش میان اعضای حزب جمهوری‌خواهان درباره نامزدی "دونالد ترامپ" افزایش یافته است.
سه نامزد رقیب این میلیاردر آمریکایی در انتخابات درون حزبی جمهوری‌خواهان، روز گذشته در یک مناظره تلویزیونی شدیداً به او حمله و انتقاد کردند؛ اما در این شرایط آیا راهی برای جمهوری‌خواهان در زمینه جلوگیری از پیشروی ترامپ به سوی انتخابات وجود دارد؟

"‌ماری سسیل ناو" جامعه شناس فرانسوی و تحلیلگر مسائل آمریکا، در پاسخ به این سؤال به رادیو بین‌المللی فرانسه می‌گوید که ٣ روش برای حزب جمهوری خواه آمریکا وجود دارد تا مخالفت خود را با "دونالد ترامپ" ابراز کنند.

به گفته وی، اولین روش، تبلیغات منفی و مبارزات انتخاباتی منفی علیه ترامپ است تا رأی دهندگان را از رأی دادن به او منصرف کنند.

دومین روش، یک نوع کودتا در کنوانسیون ملی حزب است که در ماه ژوئیه برگزار می شود، اما به نظر این تحلیلگر سیاسی، این کار خیلی دشوار خواهد بود و دموکراسی آمریکا را زیر سؤال می‌برد.

ماری سسیل ناو درباره سومین امکان حذف ترامپ از کارزار انتخاباتی حزب جمهوری خواه آمریکا، به وجود یک نامزد مستقل اشاره می‌کند و می‌گوید این نامزد می‌تواند از سوی جمهوری‌خواهان حمایت شود.

او به "پل رایان"، در مجلس نمایندگان آمریکا به عنوان نامزد مستقل مورد حمایت جمهوری‌خواهان اشاره می‌کند و تأکید می‌کند که عملی شدن این فرضیه هم بسیار دشوار خواهد بود.

با این حال به گفته این تحلیلگر سیاسی، انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا شگفتی‌های بسیاری دارد و همه چیز ممکن است، اما به نظر می رسد که برای حذف دونالد ترامپ از این انتخابات کمی دیر شده است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٢-١٣٩۴, ٢٣:۵٢

   

پر مبحث ترین ها