سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تصاویر/ ترامپ «کابوس» مناظره جمهوری‌خواهان

بروز شده : ١-١٠-١٣٩۴, ١٧:۵١    نسخه چاپی    
مناظرۀ جمهوری‌خواهان برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری امریکا ساعاتی قبل در حالی برگزار شد که اظهارات و موضع گیری های اخیر دونالد ترامپ در کانون مناظره قرار گرفت و سی ان ان آن را "کابوس" جمهوری خواهان عوان کرد.


مناظرۀ جمهوری‌خواهان برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری امریکا ساعاتی قبل در حالی برگزار شد که اظهارات و موضع گیری های اخیر دونالد ترامپ در کانون مناظره قرار گرفت و سی ان ان آن را "کابوس" جمهوری خواهان عنوان کرد.
 در پی اظهارات جنجالی دونالد ترامپ، نامزد مقدماتی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری امریکا علیه مسلمانان، بحث‌های امنیتی به ویژه دربارۀ گروه تروریستی داعش از یک سو و مسلمانان از سوی دیگر به موضوع داغ مناظره نامزدهای جمهوری خواه تبدیل شد.
در مناظره اول جمهوری خواهان با حضور جورج پتاکی، مایک هاکبی، ریک سنتروم و لیندزی گراهام، گراهام، سناتور اهل کارولینای جنوبی از کشورهای اسلامی «دوست» به خاطر اظهارات دونالد ترامپ عذر خواهی کرد و گفت: «من متاسفم. او (ترامپ)‌ نماینده ما نیست.»  
در مناظره دوم نیز جب بوش 62 ساله و فرماندار سابق فلوریدا، پیشنهاد دونالد ترامپ برای کشتن خانواده‌های تروریست‌های داعش را «دیوانگی» خوانده است. وی همچنین ترامپ را «کاندیدای هرج و مرج و رئیس جمهور احتمالی هرج و مرج طلب» خواند و گفت: «دونالد، تو نمی‌توانی با توهین به مسیر خود تا پست ریاست جمهوری ادامه دهی؛ رهبری به معنای حمله به مردم و تحقیر مردم نیست.» 
در همین حال شبکه خبري سي.ان.ان در ارزیابی خود از این مناظره گزارش داد، ترامپ به کابوس آخرين مناظره جمهوری خواهان در سال جاري ميلادي تبديل شده است.
اين شبکه تلويزيوني که خود ميزبان مناظره بود، در گزارشش رقابت اصلي را بين ترامپ و سناتور تد کروز دانست و خبر داد ترامپ در روزهاي اخير تهديد کرده است در صورتي که حزب جمهوريخواه از وي با توجه به پيشتاز بودن او در اکثر نظرسنجي ها آنطور که بايد حمايت نکند، از اين حزب خارج شده و بعنوان نامزد مستقل در کارزار انتخابات رياست جمهوري پيش رو شرکت خواهد کرد.
در آستانه برگزاري مناظره درون حزبي جمهوريخواهان و در تازه ترين نظرسنجي به عمل آمده در ايالت آيوا، تد کروز با 31 درصد آرا در مقابل ترامپ با 21 درصد آرا پيشتاز است.
درخواست اخير ترامپ براي ممنوعيت ورود مسلمانان به خاک آمريکا واکنش هاي شديدي را حتي در حزب جمهوريخواه و نيز مقامات کاخ سفيد و ديگر رهبران و سياستمداران بين المللي به همراه داشت و ادعاهاي وي را دراين زمينه محکوم کردند. رویترز در گزارش تصویری خود از این مناظره ترامپ را در کانون توجهات قرار داده است.
تصاویر/ ترامپ
تصاویر/ ترامپ
تصاویر/ ترامپ
تصاویر/ ترامپ
تصاویر/ ترامپ
تصاویر/ ترامپ
تصاویر/ ترامپ
تصاویر/ ترامپ
تصاویر/ ترامپ
تصاویر/ ترامپ
تصاویر/ ترامپ
تصاویر/ ترامپ
تصاویر/ ترامپ
منبع: فرادید
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٠-١٣٩۴, ١٧:۵١

   

پر مبحث ترین ها