سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کاخ‌سفید: ترامپ رسما از انتخابات ریاست جمهوری کناره‌گیری کند

پیشنهاد ترامپ زمینه بدترین احساسات و تبعیضات و تعصبات قومی و مذهبی را فراهم می‌کند.دولت آمریکا از یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواست به دلیل سخنان اخیرش درباره مسلمانان رسما از انتخابات ریاست جمهوری کناره‌گیری کند.

 کاخ سفید از "دونالد ترامپ" از نامزدهای جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواست به دلیل سخنان اخیرش که به امنیت ملی این کشور آسیب رسانده رسما از انتخابات ریاست جمهوری کناره گیری کند.

بر اساس اعلام کاخ سفید، ترامپ به امنیت ملی آمریکا آسیب رسانده این در حالی است که صدها مسلمان در آمریکا هستند که به سازمان‌های امنیتی خدمت رسانی می‌کنند.

روز گذشته نیز سخنگوی کاخ سفید با اشاره به سخنان اسلام‌هراسانه نامزد جمهوری‌خواه انتخابات سال 2016 گفت که این امر نشان می‌دهد وی حائز شرایط لازم برای ریاست‌جمهوری نیست.

دونالد ترامپ، میلیونر آمریکایی و نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور در سال 2016، که به علت اظهارات جنجالی‌اش شهرتی جهانی بدست آورده گفته است که باید از ورود مسلمانان به خاک آمریکا جلوگیری شود.

ترامپ در یکی از تجمع‌های انتخاباتی‌اش در شهر "مونت پلزنت" در ایالت کارولینای جنوبی در واکنش به رویداد تروریستی اخیر در آمریکا گفت: "دونالد ترامپ خواهان آن است که تا زمانی که نمایندگان ما متوجه شوند، چه اوضاع جهنمی‌ای در جریان است، ورود همه مسلمانان به آمریکا کاملاً ممنوع شود."

سازمان عفو بین‌الملل نیز با انتقاد از ترامپ، اعلام کرد: "این پیشنهاد زمینه بدترین احساسات و تبعیضات و تعصبات قومی و مذهبی را فراهم می‌کند."

 

منبع: تسنیم

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٩-١٣٩۴, ٠٠:١۶

   

پر مبحث ترین ها