سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ادعای مضحک وزیر خارجه عربستان در مورد ایران

این اظهارات مضحک در حالی مطرح می شود که عربستان سعودی حامی اصلی تروریست های سوری و گروه های تروریستی از جمله داعش و جبهه النصره شناخته می شود.

وزیر خارجه عربستان مدعی شد که تمرکز اصلی نشست آتی کمپ دیوید بین سران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با رییس جمهور آمریکا درباره «سیاست تهاجمی» ایران است.

 

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، عادل الجبیر مدعی حمایت ایران از سازمان های تروریستی و تسهیل فعالیت چنین سازمان هایی شد. وی که کشورش با تجاوز آشکار به یمن، جنایات بی شماری مرتکب شده افزود: چالش ما این است که چگونه با همکاری آمریکا و کشورهای حوزه خلیج فارس به طور مشترک با سیاست تهاجمی ایران روبه رو شویم.

این اظهارات مضحک در حالی مطرح می شود که عربستان سعودی حامی اصلی تروریست های سوری و گروه های تروریستی از جمله داعش و جبهه النصره شناخته می شود. قرار است هفته آینده رهبران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در اقامتگاه وی در کمپ دیوید دیدار کنند.

با این حال غیبت ملک سلمان در این نشست به گمانه زنی ها در مورد بروز اختلاف بین آمریکا و عربستان به ویژه در مسائل خاورمیانه دامن زده است. پیشتر اعلام شده بود که کشورهای عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس از آمریکا تضمین های کتبی را درباره هرگونه توافق احتمالی هسته ای با ایران خواهند خواست.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٢-١٣٩۴, ٠۶:۵٧

   

پر مبحث ترین ها