سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرانسه: برای توافق نهایی با ایران خوش‌بین هستیم

سفیر فرانسه در روسیه می‌گوید پاریس «معقولانه خوش‌بین» است ایران و گروه ۱+۵ بتوانند تا ضرب‌الاجل خود خوانده آخر ژوئیه به توافق هسته‌ای دست پیدا کنند.

 

به گزارش فارس، سفیر فرانسه در روسیه می‌گوید پاریس، برای رسیدن به توافق هسته‌ای با ایران تا ضرب‌الاجل نهای، «معقولانه خوش‌بین» است.

«ژان دی گلینیاستی» همچنین به خبرگزاری «اینترفاکس» گفت که فرانسه به «عقلانیت» روسیه برای فروش سامانه دفاع موشکی اس ـ ۳۰۰ به ایران باور دارد.

«ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهوری روسیه روز دوشنبه ۲۴ فروردین‌ماه ممنوعیت فروش سامانه موشکی پیشرفته «اس ـ ۳۰۰» به ایران را لغو کرده بود.

روسیه اعلام کرد اجرای قرارداد تحویل این سیستم موشکی به ایران را در سال ۱۳۸۹ تحت فشار غرب به ایران متوقف کرده بود اما ایران و قدرتهای جهانی اکنون به توافقی موقت دست یافته‌اند.

هیأت‌های دیپلماتیک ایران و کشورهای موسوم به گروه 1+5 پنجشنبه (13 فروردین ماه) اعلام کردند به تفاهمی بر سر چارچوب توافق نهایی رسیده‌اند که قرار است زیربنای ادامه رایزنی‌ها تا ضرب‌الاجل خودخوانده 30 ژوئن (11 تیرماه) باشد.

بیانیه مشترکی که آقای «محمدجواد ظریف»، وزیر خارجه ایران و خانم «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در لوزان قرائت کردند به مشخص کردن رئوس چارچوبی می‌پردازد که طرفین برای توافق نهایی به آن رسیده‌اند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٢-١٣٩۴, ٢٢:٢٣

   

پر مبحث ترین ها