سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آزادی کامل «الرمادی» عراق از دست داعش

دو منطقه الصوفیه و البوغانم که داعش بر آن مسلط هستند، در خارج از مرزهای الرمادی قرار دارند و مقدمات برای آغاز عملیات نظامی گسترده برای این دو منطقه در حال انجام است.

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک از سیطره کامل نیروهای امنیتی بر شهر الرمادی در استان الانبار خبر داد.

 

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی السومریه نیوز، «سعد معن» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک از سیطره کامل نیروهای امنیتی بر شهر الرمادی در استان الانبار خبر داد.

وی در گفت‌وگو با السومریه نیوز افزود: دو منطقه الصوفیه و البوغانم که داعش بر آن مسلط هستند، در خارج از مرزهای الرمادی قرار دارند و مقدمات برای آغاز عملیات نظامی گسترده برای این دو منطقه در حال انجام است.

پاک‌سازی جاده ارتباطی بین السجاریه و الصوفیه در الرمادی

نیروهای عراقی موفق شدند که جاده ارتباطی بین السجاریه و الصوفیه در منطقه الرمادی را آزاد کرده و پاکسازی منطقه البوفراج در استان الانبار را آغاز کنند.

منابع نظامی گفتند: دو یگان از نیروهای واکنش سریع در عملیات آزادسازی این جاده شرکت داشتند.

در همین حال، رئیس شورای استان الانبار از فرماندهی عملیات مشترک خواست تا شمار پروازهای هوایی خود در تقاطع شرقی الرمادی را افزایش دهند.

نیروهای مشترک ارتش، داوطلب و عشایر نیز در منطقه البوفراج پیشروی را از سه محور آغاز کرده و با عناصر گروه تروریستی داعش درگیر شدند که در جریان آن دهها تروریست کشته و شماری از خودروهای آنها منهدم شد.

کنترل کامل بر پالایشگاه بیجی

نیروهای امنیتی به‌طور کامل کنترل پالایشگاه نفت بیجی را در استان صلاح الدین به دست گرفتند به‌گونه‌ای که در جریان آن 50 تروریست کشته شدند.

این نیروها همچنین چندین محله در شهر بیجی را بازپس گرفتند.

شمارش معکوس برای آزادسازی مناطق الرمادی

«صالح نومان» معاون استاندار الانبار امروز از نبرد پیشِ‌رو برای آزادسازی مناطق تحت کنترل گروه تروریستی داعش در الرمادی سخن گفت و افزود: خیابان چهلم در شهر رمادی حدفاصل نیروهای امنیتی و گروه داعش است.

وی با اشاره به نیاز استان الانبار به سلاح و پشتیبانی هوایی برای مقابله با داعش گفت: نبردی برای آزادسازی مناطقی که داعش در دو روز گذشته به کنترل درآورد وجود دارد. گروه داعش در این دو روز دو منطقه البوالغانم و بخش‌هایی از منطقه الصوفیه به‌سمت السجاریه را به کنترل خود درآورد.

وی افزود: نیروهای امنیتی توانستند جلوی پیشروی گروه داعش به‌سمت شهر رمادی را سد کنند.

هلاکت مسئول مخابراتی داعش در صلاح‌الدین

یک مسئول بلندپایه در شورای استان دیالی امروز از کشته شدن مسئول مخابراتی گروه تروریستی داعش و سه معاونش در کمینی در منطقه الفتحه در شمال شهر تکریت مرکز استان صلاح الدین خبر داد.

وی افزود: این مسئول تابعیت استرالیایی داشت و معاونانش عرب بودند.

داعش یک سرکرده مسلح را اعدام کرد

جمعه الجمیلی فرمانده نیروهای داوطلب مردمی در شهر الکرمه در استان الانبار امروز گفت که گروه تروریستی داعش یکی از فرماندهان گروه مسلح موسوم به "جیش المجاهدین" را در منطقه فلوجه در جنوب این استان به‌ضرب گلوله به‌علت اختلاف بر سر غنایم اعدام کرد.

وی افزود: یکی از سرکردگان گروه تروریستی داعش به‌نام احمد عناد نیز از شهر الکرمه به بغداد فرار کرد و از مسئولان امنیتی می‌خواهیم که او را دستگیر کنند.

درگیری‌های شدید در رمادی

یک منبع امنیتی در استان الانبار امروز گفت: در جریان درگیری شب گذشته تا صبح امروز بین نیروهای امنیتی و گروه تروریستی داعش در منطقه رمادی چهار غیرنظامی کشته و 43 نفر دیگر زخمی شدند که اکثر آنها نیروهای امنیتی هستند.

هلاکت 11 داعشی در غرب الانبار

ناصر الغنام فرمانده عملیات الجزیره و البادیه نیز از هلاکت 11 نفر از عناصر مسلح داعش در منطقه الخسفه در منطقه حدیثه خبر داد.

وی گفت: این عناصر در درگیری با نیروهای مشترک فرماندهی عملیات الجزیر و البادیه و عشایر البونمر کشته شدند.

دستگیری 14 داعشی در اطراف بیجی

یک منبع در فرماندهی نیروهای داوطلب مردمی گفت که نیروهای امنیتی توانستند 14 نفر از عناصر گروه تروریستی داعش را در اطراف پالایشگاه بیجی در شمال تکریت دستگیر کنند.

هلاکت 42 داعشی در شرق فلوجه

فرماندهی عملیات بغداد نیز از هلاکت 42 نفر از عناصر داعش از جمله یک عامل انتحاری و خنثی سازی 74 بمب و 9 خانه بمب‌گذاری شده در منطقه الکرمه در شرق فلوجه خبر داد.

فرماندهی عملیات بغداد افزود: دو خودروی بمب‌گذاری شده و چهار خودروی دیگر نیز به‌همراه دو مخفیگاه دشمن منهدم شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠١-١٣٩۴, ٢٢:٣٩

   

پر مبحث ترین ها