سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هیلاری کلینتون پیروز سیاسی تفاهم لوزان

خبرگزاری "آسوشیتدپرس" با انتشار گزارشی تحلیلی به نقش "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه پیشین امریکا در موفقیت نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 اشاره کرده و در این میان استدلال‌هایی را مطرح کرده است. این خبرگزاری امریکایی موضوع مذاکرات هسته‌ای و موفقیت دیپلماسی ایران و امریکا را برگ برنده او در مقابل جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو می داند.

 

 خبرگزاری "اسوشیتدپرس" با اشاره به اقدامات تاریخی "کلینتون" نامزد ریاست جمهوری از حزب دموکرات در انتخابات آتی امریکا برای موفق شدن مذاکرات هسته ای ایران و امریکا می نویسد:"کلینتون می تواند خود را پیروز مذاکرات هسته ای بداند مادامی که توافق نهایی امضا شود. در صورتی که توافق نهایی امضا نشود به احتمال زیاد او بازنده این میدان بوده است."

 
خبرگزاری اسوشیتدپرس" با اشاره به بیانیه اخیر "هیلاری کلینتون" که تفاهم سیاسی در لوزان را "گام مهم رو به جلو" خوانده بود می نویسد:"کلینتون" در حالی درباره مذاکرات هسته ای ایران و غرب اظهارنظر می کند که نامزد شاخص دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 است. او برخلاف جمهوری‌خواهان بر این باور است که مذاکرات هسته‌ای امریکا و ایران ثمربخش بوده است. او در زمانی که سکان سیاست خارجی امریکا را در دست داشت درباره موضوع برنامه هسته ای ایران نقش کلیدی را در کابینه اوباما ایفا می کرد. این کلینتون بود که مشاور نزدیک خود "جک سولیوان" را برای شرکت در مذاکرات مخفیانه با نمایندگان ایران به ماموریت اعزام کرد."

 
آسوشیتدپرس در ادامه اشاره می کند که "کلینتون" مایل است از ارتباط تاریخی دیپلماتیک میان نقش خود و روند پیشرفت مذاکرات هسته ای به عنوان حربه‌ای انتخاباتی در مقابل جمهوری‌خواهان استفاده کند. این خبرگزاری امریکایی در ادامه اشاره می کند که اعزام سولیوان از سوی او برای دیدار با مقام های ایرانی در سال 2012 میلادی یکی از مهم‌ترین گام ها برای پیشرفت روند مذاکرات بود. این خبرگزاری در پایان اشاره می کند که سولیوان در کارزار انتخاباتی کلینتون یکی از اصلی ترین مشاوران اوست.

 

منبع: خرداد

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠١-١٣٩۴, ٠٩:۵٠

   

پر مبحث ترین ها