سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آغاز شمارش معکوس برای پایان داعش / حلقه موصل تنگ تر شد

بروز شده : ١-١٠-١٣٩٣, ١٠:١۶    نسخه چاپی    
براساس گزارش دیگری، نیروهای عراقی که از سوی نیروهای مردمی همراهی می شدند، روز یکشنبه عملیات سنگینی را علیه داعش در جنوب استان صلاح الدین آغاز کردند و صبح این روز وارد شهر 'یثرب' در حدودا 80 کیلومتری شمال بغداد شدند.

درعملیات موفق چند روز گذشته در شمال عراق، گروه تروریستی داعش شکستهای سنگینی را متحمل شده، بطوری که اواخر هفته گذشته دهها روستای منطقه زمار آزاد شد، روز شنبه شهر شنگال(سنجار) و ارتفاعات این شهر آزاد و پاکسازی شد و امروز یکشنبه چتربازان ارتش عراق در فرودگاه شهر تلعفر فرود آمدند.

به گزارشایرنا، اکنون نیروهای عراقی و پیشمرگان کرد دو شهر سنجار در حدود 100 و تلعفر در 60 کیلومتری غرب موصل را در اختیار دارند و گذرگاه مرزی ربیعه در غرب استان نینوا نیز ازکنترل داعش خارج شده و عملا ارتباط این گروه تروریستی با سوریه در مناطق شمالی استان نینوا قطع شده است.

کارشناسان پاکسازی مناطق مرزی تا گذرگاه مرزی ربیعه را که برای داعش یک معبر استراتژیکی تلقی می شد، مهم ارزیابی کرده و می گویند با کامل شدن عملیات پاکسازی مناطق مرزی عملا ارتباط داعش با دو استان حسکه و الرقه سوریه قطع خواهد شد.

پیروزیهای اخیر در استان موصل، همزمان با عملیات تهاجمی ارتش و نیروهای مردمی در مناطق جنوبی شمال عراق، کار را بر داعش سخت کرده و کارشناسان نظامی عقیده دارند که با آزادسازی شهرهای تلعفر و سنجار که کلید دروازه های موصل هم تلقی می شود، شمارش معکوس برای پایان کار داعش آغاز شده است.

براساس گزارش دیگری، نیروهای عراقی که از سوی نیروهای مردمی همراهی می شدند، روز یکشنبه عملیات سنگینی را علیه داعش در جنوب استان صلاح الدین آغاز کردند و صبح این روز وارد شهر 'یثرب' در حدودا 80 کیلومتری شمال بغداد شدند.

این شهر به مثابه کانون برنامه ریزیهای داعش برای حملات مداوم به شهرهای سامرا، بلد و دجیل بود که طی هفته های اخیر بارها تکرار شد و آزادسازی این شهر، نه تنها قدرت مانور داعش را در حمله به این مناطق تحلیل می برد، بلکه پیشروی نیروهای دولتی به سمت تکریت مرکز استان صلاح الدین را نیز سرعت می بخشد.

اکنون نیروهای داعش در شهر تکریت مرکز صلاح الدین در یک محاصره تقریبا کامل قرار دارند و از شمال، جنوب و شرق با نیروهای ارتش و مردمی روبه رو هستند و از پایگاه اسپایکر در حومه شمالی تکریت و عوجه در حومه جنوبی این شهر ، در تیر رس نیروهای دولتی قرار دارند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٠-١٣٩٣, ١٠:١۶

   

پر مبحث ترین ها