سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سامرا به زودی آزاد می‌شود

یک مسئول امنیتی در استان الانبار از آغاز عملیات امنیتی گسترده برای آزادی شهرستان هیت در غرب رمادی از لوث اعضای داعش خبر داد.

یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق توانستند کنترل یک منطقه در جنوب تکریت را از دست داعش پس بگیرند که در این بین 30 تن از اعضای داعش کشته شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت اینترنتی شبکه خبری الجزیره، این منبع امنیتی اعلام کرد که نیروهای امنیتی با کمک نیروهای مردمی عملیاتی را در شرق منطقه دجیل واقع در 120 کیلومتری جنوب تکریت ترتیب دادند که در پی آن توانستند پس از درگیری‌های شدید با داعش منطقه البوحصوة را آزاد کنند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد: این عملیات به کشته شدن 30 عضو داعش منجر شد که نیروهای امنیتی اقدام به پاکسازی منطقه و جستجوی منازل به منظور کشف مکان‌های بمب گذاری شده کردند.

بنا بر گزارش‌ها، عملیات نظامی هنوز در برخی مناطق استان صلاح الدین ادامه دارد و استان الانبار نیز شاهد عملیات کشتار افراد مسلح در منطقه است.

از سوی دیگر، یک منبع امنیتی در استان الانبار اعلام کرد که در جریان انفجار یک عامل انتحاری در نزدیکی مقر فرماندهی الانبار و درگیری‌های مسلحانه نزدیکی مقر فرماندهی چندین تن کشته و زخمی شدند.

این منبع اعلام کرد: خودروی نظامی که یک عامل انتحاری راننده آن بود در منطقه ایست بازرسی، امنیتی در نزدیکی مقر فرماندهی عملیات الانبار واقع در شمال رمادی منفجر شد که در این جریان چند تن که هنوز تعداد دقیق آنها‌ مشخص نیست،‌ کشته و زخمی شدند.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، تصریح کرد: گروه تروریستی داعش پس از این اتفاق حمله گسترده‌ای را در منطقه البوذیاب نزدیکی مقر فرماندهی عملیات الانبار ترتیب داد که حجم درگیری‌ها به دلیل ادامه دار بودن آن، تاکنون مشخص نشده است.

منابع امنیتی اعلام کردند که نیروهای امنیتی همچنین حدود 60 درصد منطقه المعتصم واقع در جنوب سامرا را آزاد کردند که روند آزادسازی کامل این شهر طی ساعات آینده به پایان خواهد رسید.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد: روند پاکسازی مسیر سامرا به تکریت پس از کشته شدن ده‌ها تن از اعضای داعش در منطقه مکیشیفة صورت گرفت.

از سوی دیگر، منابع وابسته به گروه تروریستی داعش اعلام کردند، کنترل برخی از مناطق استان صلاح الدین را در دست گرفته‌اند.

این امر موجب شد تا ارتش عراق نیروهای بیشتری را به مناطق درگیری‌ها اعزام کند که در جریان این حملات چندین تن از نظامیان و نیروهای مردمی کشته و زخمی شدند.

تصاویر منتشر شده در اینترنت نشان می‌دهد که یکی از هواپیماهای بدون سرنشین متعلق به گروه تروریستی داعش در غرب موصل سقوط کرد.

پیشتر داعش، ارتش عراق و نیروهای مردمی شیعه در فلوجه و سامرا را هدف خود قرار داد که در این حملات چندین تن کشته و زخمی شدند و مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی آنان نیز از بین رفتند.

یک روزنامه نگار در این باره گفت: حمله داعش در واکنش به حملات نیروهای عراقی به چندین منطقه در شهر فلوجه صورت گرفت.

یک مسئول امنیتی در استان الانبار از آغاز عملیات امنیتی گسترده برای آزادی شهرستان هیت در غرب رمادی از لوث اعضای داعش خبر داد.

این مقام گفت: نیروهای ارتش و نیروهای واکنش سریع به همراهی نیروهای وابسته به عشایر البو نمر و جنگنده های ائتلاف و عراق صبح امروز (پنجشنبه) علمیاتی را آغاز کردند.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٩-١٣٩٣, ٢٠:۵۶

   

پر مبحث ترین ها