سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تایید حکم انفصال دائم سعید مرتضوی از شغل قضا

تا این لحظه از صدور حکم نهایی پرونده بی اطلاعم؛ اگر حکم صادر شده باشد، به ما ابلاغ خواهد شد که تاکنون اینچنین نشده است.
در حالی که برخی اخبار از تایید حکم انفصال دائم سعید مرتضوی از سوی دیوان عالی کشور دارد، وکیل پرونده نسبت به صدور حکم ابراز بی اطلاعی می‌کند.

به گزارش «تابناک»، خبرگزاری فارس دقایقی پیش نوشت: براساس تأیید دیوان عالی کشور، سعید مرتضوی، دادستان عمومی و انقلاب تهران به صورت دائم از احراز شغل قضا انفصال پیدا کرد و همچنین انفصال وی از مشاغل دولتی به مدت 5 سال نیز مورد تایید قرار گرفت.

این در حالی است که سید حسن کمالی، وکیل خانواده جان باختگان بازداشتگاه غیر قانونی کهریزک در این باره به «تابناک» می‌گوید: تا این لحظه از صدور حکم نهایی پرونده بی اطلاعم؛ اگر حکم صادر شده باشد، به ما ابلاغ خواهد شد که تاکنون اینچنین نشده است.

گفتنی است مرتضوی و دو تن از همکارانش که بابت اتهامات متوجه به ایشان در پرونده جنایت در شعبه 76 دادگاه کیفری محاکمه شده بودند، در نیمه اول تیرماه سال گذشته در رابطه با اتهام بازداشت غیرقانونی به انفصال دایم از خدمات قضائی و 5 سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شده بودند و علاوه بر این، شخص دادستان سابق در خصوص اتهام گزارش خلاف واقع نیز به 200 هزار تومان جریمه نقدی محکوم شده بود.

این پرونده در حالی در ادامه به دلیل اعتراض متهمان به حکم صادر شده به دیوان عالی عدالت ارجاع شد که متهمان هم از بابت شکایت های رسیدگی نشده خانواده یکی از جان باختگان کهریزک و هم بابت اتهامات دیگری که به مرتضوی از بابت عملکردش در دوران حضور در پست دادستان تهران و رئیس سازمان تامین اجتماعی به وی وارد شده، هنوز پرونده‌های مفتوح دیگری دارند که به صدور رای نیانجامیده و مفتوح است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٨-١٣٩٣, ٢٢:١٩

   

پر مبحث ترین ها