سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بیانیه شخصیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فرانسه:

به این انفعال پایان دهید و با ایران به توافق برسید

این شخصیت ها از فرانسه خواسته اند تا تمام نیروی خود را برای حل بحران هسته ای ایران به کار بندد.
روزنامه لوموند، چاپ فرانسه مذاکرات هسته ای ایران پرداخته و موضع‌گیری گروهی از شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فرانسه، موسوم به «کلوب بیست» را در این زمینه منتشر کرده است.
این گروه از دولت فرانسه خواسته اند تا در مذاکرات هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی ابتکار عمل را در دست گیرد و قبل از 24 نوامبر، یعنی مهلت تعیین شده برای این مذاکرات، به انفعال در دیپلماسی خود، برای رسیدن به یک توافق با ایران، پایان دهد.

این بیست شخصیت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی فرانسه، که در میان آنها مسؤولانی چون وزیر پیشین امورخارجه، سفیر پیشین فرانسه، رئیس پیشین دانشکده دفاعی فرانسه، رئیس پیشین سازمان پزشکان بدون مرز، و چهره‌های فرهنگی چون استاد کولژ دوفرانس و نویسنده وجود دارد، ابتدای بیانیه خود را با این جمله آغاز کرده اند که میان ایران و فرانسه، دوستی دیرینه ای وجود دارد.

در ادامه این بیانیه، با اشاره به خواست و اراده مردم ایران برای بهبود وضعیت اقتصادی‌شان که در انتخابات گذشته ریاست جمهوری این کشور نمود پیدا کرد، موضع فرانسه در مذاکرات هسته‌ای مورد نقد قرار گرفته و نوشته شده که تا کنون فرانسه در حاشیه مذاکرات دوجانبه ایران و آمریکا قرار داشته ولی امروز دیگر نباید این موضع منفعلانه خود را ادامه دهد.

این شخصیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، از فرانسه خواسته اند تا تمام نیروی خود را برای حل بحران هسته ای ایران به کار بندد.

منبع: تیک
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٨-١٣٩٣, ١٠:٠٩

   

پر مبحث ترین ها