سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آشنا: ایران به نخست وزیر انگلیس تذکر داد

حکم دادگاه اتحادیه اروپا به نفع این 6 فرد و نهاد در تاریخ های متفاوتی بین 4 ژوئن (14 خرداد) تا 3 ژوئیه (12 تیر) امسال اعلام شد.
«حسام الدین آشنا» مشاور فرهنگی رییس جمهوری با بیان این که مسایل منطقه ای، هسته ای و روابط دو جانبه موضوعات مطرح شده در دیدار رییس جمهوری با نخست وزیر انگلیس بود، گفت: در این دیدار درباره روابط دوجانبه تذکراتی به «دیوید کامرون» داده شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، «حسام الدین آشنا» مشاور فرهنگی رییس جمهوری با بیان این که مسایل منطقه ای، هسته ای و روابط دو جانبه موضوعات مطرح شده در دیدار رییس جمهوری با نخست وزیر انگلیس بود، گفت: در این دیدار درباره روابط دوجانبه تذکراتی به «دیوید کامرون» داده شد.

رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که در دیدار دکتر روحانی با آقای کامرون چه موضوعاتی مطرح شد و آیا اظهارات کامرون در مجمع عمومی سازمان ملل ارتباطی با این دیدار داشت؟ افزود: صحبتی که بین آقای روحانی و کامرون مطرح شد درباره سه موضوع فوق بود.

مشاور فرهنگی رییس جمهوری تصریح کرد: در مسایل منطقه ای و هسته ای نقاط مشترک زیادی وجود داشت.

آشنا در پاسخ به فضاسازی برخی رسانه ها درباره دیدار دکتر«حسن روحانی» با «دیوید کامرون»، افزود: همه عکاسان یک دقیقه اول دیدار در محل حضور دارند و پس از آن صحنه را ترک می کنند.

مشاور فرهنگی رئیس جمهور خاطر نشان کرد: قطعا با یک دقیقه نمی شود درباره کل مذاکرات اظهار نظر کرد؛ هنگامی این تحلیل های بصری معنا دارد که تداوم زمانی در آن لحاظ شده باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه کسانی در داخل کشور پیام را یا اشتباه گرفتند و یا اشتباه محاسبه کردند؛ امیدواریم با درک بهتر از فضای تبلیغات بین المللی به همدلی لازم برای مواجهه با چالش های بزرگ بین المللی برسیم.

رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری درباره دلایل لغو برخی تحریم ها از سوی دولت انگلیس و ارتباط آن با دیدار مقامات ارشد ایران و انگلیس نیز اظهار داشت: لغو این تحریم ها تبعات اقداماتی بود که قبل از مذاکره انجام شده بود.

وزارت دارایی انگلیس 6 فرد و موسسه همچون شرکت سورینت، یکی از شرکت های متعلق به دانشگاه صنعتی شریف، شرکت ملی نفتکش ایران، شرکت بیمه معلم و بانک سینا را از فهرست تحریم ها حذف کرده است.

6 فرد و نهادی که نامشان در این اطلاعیه آمده است، پیش تر به اتهام کمک به دور زدن تحریم های ایران یا ارتباط با برنامه هسته ای و تسلیحاتی این کشور از سوی اتحادیه اروپا تحریم شده بودند.

حکم دادگاه اتحادیه اروپا به نفع این 6 فرد و نهاد در تاریخ های متفاوتی بین 4 ژوئن (14 خرداد) تا 3 ژوئیه (12 تیر) امسال اعلام شد.

بر اساس اعلام وزارت دارایی انگلیس، از آن جا که تا دو ماه بعد از صدور حکم دادگاه، تقاضای تجدیدنظر نشده، این احکام لازم الاجرا است و دارایی های متعلق به فهرست اعلام شده آزاد خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٧-١٣٩٣, ٢٢:۴٠

   

پر مبحث ترین ها